Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Mieszkańcy Badenii-Wirtembergii najdłużej cieszą się życiem!

  Schufa Niemcy

  Mieszkańcy Badenii-Wirtembergii w porównaniu do innych krajów związkowych Niemiec mają najwyższą średnią oczekiwaną długość życia. Najnowsze analizy Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech pokazują również, że ogólnie rzecz biorąc coraz większy odsetek niemieckiego społeczeństwa dożywa sędziwego wieku. Statystyki nie ujawniają przyczyn tego stanu rzeczy.

  Mieszkańcy Badenii-Wirtembergii żyją najdłużej

  W żadnym innym kraju związkowym mężczyźni i kobiety nie osiągają takiego wieku, jak tutaj: według najnowszych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, średnia oczekiwana długość życia kobiet w Badenii-Wirtembergii wynosi 84,2 lata, natomiast mężczyzn 79,8 lat.

  W całych Niemczech nadal rośnie przeciętna przewidywana długość życia: dziewczynki, które teraz przychodzą na świat, mogą liczyć na to, że dożyją 83,4 lat, natomiast chłopcy – średnio 78,6 lat.

  Liczby te są więc nieco (o 0,1 roku) wyższe niż wartości sprzed roku. Przy obliczaniu aktualnej przewidywanej długości życia Federalny Urząd Statystyczny bierze pod uwagę przede wszystkim wiek obywateli, którzy zmarli w ciągu ostatnich trzech lat.

  Mężczyźni w Saksonii-Anhalt umierają najwcześniej

  Najkrócej żyją kobiety w Kraju Saary (oczekiwana dalsza długość trwania życia to 82,2 lata) oraz mężczyźni w Saksonii-Anhalt (76,4 lata). Różnica między płciami na korzyść kobiet jest największa w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (6,3 lat), a najmniejsza w Hesji (4,3 lata).

  Trudno jest przewidzieć, jak w najbliższej przyszłości będzie się kształtował trend, jeśli chodzi o oczekiwaną długość życia, mówią statystycy. Wiele modeli obliczeniowych zakłada jednak, że średnia przewidywana długość życia będzie nadal rosnąć. Jeśli weźmie się pod uwagę nie tylko obecną sytuację, ale także jej prawdopodobny rozwój w przyszłości w oparciu o obecnie obserwowane trendy, to urodzone dziś dziewczęta mogą dożyć nawet 93 roku życia, a chłopcy 90 roku życia.

  Ostatnio średnia oczekiwana dalsza długość trwania życia obliczona na podstawie aktualnych danych dotyczących zgonów wzrastała rocznie o około 0,1 roku. Dekadę temu coroczny wzrost wynosił od 0,2 do 0,3 roku. Tempo wzrostu uległo zatem spowolnieniu.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x