fbpx
30.03.2020

Niemcy: Kwarantanna dla całej wioski! Mimo zakazu mieszkańcy próbują się z niej wymykać…

Ostatnio dodane

Osoby wjeżdżające do Niemiec nie muszą się poddawać kwarantannie!

Wbrew aktualnie krążącym pogłoskom, w Niemczech nie obowiązuje na razie ogólnokrajowy obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Niemiec z...

Niemiecka telewizja online – dowiedz się gdzie oglądać i za ile!

Niemiecka telewizja online Przez długie lata prywatne stacje telewizyjne, takie jak RTL, VOX, czy Pro7 można było odbierać w Niemczech...

58.654 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech, 456 zgonów

Liczba pacjentów zarażonych i zmarłych na koronawirusa w Niemczech nadal gwałtownie wzrasta. Do tej pory dnotowano dziesiątki zgonów na...

Angela Merkel: Obostrzenia z powodu koronawirusa będą obowiązywały przynajmniej do 20 kwietnia!

Zostań w domu, unikaj kontaktu - i bądź cierpliwy: Kanclerz Angela Merkel zwróciła się do obywateli o dalszą pomoc...

Od poniedziałku wieś Neustadt am Rennsteig została objęta kwarantanną. Wszystko przez sześciu zarażonych mieszkańców, którzy mieli tak wiele kontaktów z innymi, że kwarantanną musiała zostać objęta cała wieś. Łącznie zidentyfikowano 70 osób, które miały kontakt z zarażonymi, z czego dwie znajdują się już w szpitalu.

Jak koronawirus dostał się do Neustadt am Rennsteig?

Koronawirus został najprawdopodobniej przywieziony do wioski przez mieszkankę, która wróciła z wakacji w Egipcie dwa tygodnie temu, ale nie odczuwała żadnych objawów zarażenia koronawirusem, donosi Bild.de.

Kobieta poszła więc do pracy w miejscowym supermarkecie, lecz później uzyskała niestety pozytywny wynik testu na Covida-19. W międzyczasie miała jednak liczne kontakty z innymi mieszkańcami wioski. W późne niedzielne popołudnie 900 mieszkańców wioski usłyszało złą wiadomość przez głośnik pojazdu przejeżdżającego przez ich miejscowość: przez następne dwa tygodnie nikt nie może opuszczać Neustadt, ani tam wjechać:

Nie wszyscy stosują się do zaleceń

Najwyraźniej nie wszyscy mieszkańcy stosują się do zaleceń dotyczących kwarantanny, które obecnie obowiązują w Neustadt am Rennsteig. „Niektórzy mieszkańcy opuszczają miasto ukrytymi ścieżkami” – donosi starosta, Petra Enders. Najwidoczniej nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Dlatego też Enders wystosowała wyraźne ostrzeżenie do mieszkańców Neustadt: „Mówię wyraźnie: to jest przestępstwo karne. Powstrzymajcie się od tego i zastosujcie się do zaleceń. Swoim zachowaniem zagrażacie innym ludziom.”

źródło: merkur.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o