Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Kwarantanna dla całej wioski! Mimo zakazu mieszkańcy próbują się z niej wymykać…

  Schufa Niemcy

  Od poniedziałku wieś Neustadt am Rennsteig została objęta kwarantanną. Wszystko przez sześciu zarażonych mieszkańców, którzy mieli tak wiele kontaktów z innymi, że kwarantanną musiała zostać objęta cała wieś. Łącznie zidentyfikowano 70 osób, które miały kontakt z zarażonymi, z czego dwie znajdują się już w szpitalu.

  Jak koronawirus dostał się do Neustadt am Rennsteig?

  Koronawirus został najprawdopodobniej przywieziony do wioski przez mieszkankę, która wróciła z wakacji w Egipcie dwa tygodnie temu, ale nie odczuwała żadnych objawów zarażenia koronawirusem, donosi Bild.de.

  Kobieta poszła więc do pracy w miejscowym supermarkecie, lecz później uzyskała niestety pozytywny wynik testu na Covida-19. W międzyczasie miała jednak liczne kontakty z innymi mieszkańcami wioski. W późne niedzielne popołudnie 900 mieszkańców wioski usłyszało złą wiadomość przez głośnik pojazdu przejeżdżającego przez ich miejscowość: przez następne dwa tygodnie nikt nie może opuszczać Neustadt, ani tam wjechać:

  Nie wszyscy stosują się do zaleceń

  Najwyraźniej nie wszyscy mieszkańcy stosują się do zaleceń dotyczących kwarantanny, które obecnie obowiązują w Neustadt am Rennsteig. “Niektórzy mieszkańcy opuszczają miasto ukrytymi ścieżkami” – donosi starosta, Petra Enders. Najwidoczniej nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Dlatego też Enders wystosowała wyraźne ostrzeżenie do mieszkańców Neustadt: “Mówię wyraźnie: to jest przestępstwo karne. Powstrzymajcie się od tego i zastosujcie się do zaleceń. Swoim zachowaniem zagrażacie innym ludziom.”

  źródło: merkur.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  Chcesz kupić tańsze bilety do Europa Park, Disneyland Paris albo innego parku rozrywki? A może tańszy bilet do Tropical Islands albo na spektakularny musical “Król lew”? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na www.travelcircus.de!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x