Więcej >>

  Schufa

  Dolna Saksonia: Grzywny w wysokości do 10 000 euro dla kierowników szkół za nieprzestrzeganie obostrzeń!

  Schufa Niemcy

  Nowy planowany katalog kar pieniężnych za wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń w Dolnej Saksonii przewiduje nie tylko kary w wysokości od 100 do 150 euro (poprzednio 20 euro) za brak maseczek, ale także skierowane jest do szkół.

  Od 5 000 do 10 000 euro grzywny dla kierowników szkół

  Kierownicy szkół muszą liczyć się z grzywną w wysokości od 5.000 do 10.000 euro, jeśli otworzą swoje szkoły, nawet jeśli zostało to zabronione przez wydział zdrowia. Jeśli zajęcia odbywają się bez zdefiniowanych grup, administratorom szkół grożą kary pieniężne w wysokości od 1000 do 5000 euro.

  Jeśli chodzi o uczniów, to jeśli ci pójdą do szkoły mimo zakazu ze strony wydziału zdrowia, grozi im i ich rodzicom grzywna w wysokości od 150 do 400 euro.

  Ważne: Wspomniane kwoty i są nadal planami rządu państwowego, który niedawno przedstawił je do oceny gminom. Według jednej z rzeczniczek, Ministerstwo Spraw Społecznych spodziewa się ostatecznej decyzji w przyszłym tygodniu.

  Kary za nieprzestrzeganie odległości

  Rząd landu Dolnej Saksonii chce egzekwować surowsze kary również w innych dziedzinach: W przyszłości naruszenia przepisów dotyczących 1,5-metrowej odległości w miejscach publicznych będą podlegały grzywnom w wysokości do 400 euro. Poprzednio górny limit wynosił 150 euro na każdą osobę.

  Wyższe kary za łamania przepisów dotyczących ilości gości

  W Dolnej Saksonii do 50 osób może obecnie uczestniczyć w uroczystościach weselnych, chrztach, komuniach i pogrzebach. Jeśli jest ich więcej, gospodarze muszą liczyć się z grzywną w wysokości od 1000 do 3000 euro, zgodnie z planami landu. Każdy, kto wejdzie do domu spokojnej starości bez przestrzegania zasad higieny, będzie musiał liczyć się z grzywną w wysokości od 150 do 400 euro.

  Duże wydarzenia są nadal zabronione co najmniej do 31 października. Jeśli ktoś nadal będzie takie organizował, będzie to kosztowne – grozi za to bowiem grzywna w wysokości nawet do 20.000 euro (wcześniej 10.000 euro)! Tak jak poprzednio, uczestnicy takich imprez muszą być przygotowani na karę w wysokości od 150 do 400 euro.

  źródło: www.bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x