Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: dziś rusza strajk wśród pracowników budżetówki – ucierpią pacjenci szpitali i rodzice przedszkolaków!

  Schufa Niemcy

  Od dziś pacjenci szpitali, rodzice dzieci w wieku przedszkolnym, a także osoby odwiedzające urzędy muszą być w kilku regionach Niemiec przygotowani na ogromne ograniczenia wynikające ze strajków.

  Nie wystarczą pochwały – brakuje odzwierciedlenia w wynagrodzeniach

  Problem dotyczy przede wszystkim Nadrenii Północnej-Westfalii (strajki ostrzegawcze, w tym w przedszkolach), Szlezwiku-Holsztyna (pracownicy Stadtwerke Kiel strajkują od 8 rano) i Badenii-Wirtembergii (administracja i przedszkola we Freiburgu, szpital w Emmendingen). Na środę planowana jest kontynuacja strajków.

  Ver.di i DBB chcą w ten sposób wymusić więcej pieniędzy dla 2,3 miliona pracowników budżetówki! Jürgen Böhm, wiceprzewodniczący związku zawodowego DBB dodaje: „Nie chodzi nam tylko o pochwałę naszej pracy podczas kryzysu koronawirusowego, musi to również znaleźć odzwierciedlenie w wynagrodzeniach”.

  Jürgen Böhm wyjaśnia: „Będziemy podążać tą drogą i kontynuować protest. Wtedy dopiero wszyscy zobaczą, jak ważną rolę odgrywają pracownicy sektora publicznego ”.

  Konieczny jest kompromis

  Przedstawiciele pracowników domagają się podwyżki płac o 4,8%. Pracownicy mają otrzymać co najmniej 150 euro więcej miesięcznie. Jak dotąd pracodawcy nie przedłożyli jeszcze swojej oferty.

  Gerd Landsberg, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Miast i Gmin, krytycznie wypowiada się na temat przestojów w pracy podczas kryzysu koronawirusowego. Jego zdaniem strajki to „zły sposób”. Aktualne szacunki podatkowe potwierdziły, że wpływy z podatków gminnych spadną w najbliższych latach. Teraz ważne jest, aby znaleźć „kompromis”.

  Wsparcie ze strony społeczeństwa

  Zapowiedziane strajki ostrzegawcze spotykają się ze zrozumieniem większości Niemców. 63% ankietowanych wypowiedziało się na ten temat pozytywnie w badaniu Forsa opublikowanym we wtorek w imieniu RTL i n-tv. Co ciekawe – nawet ci, którzy mogą się spodziewać pewnych ograniczeń w związku z protestami. Natomiast 32% badanych nie wykazało zrozumienia dla strajków.

  Ponad dwie trzecie (69%) nie spodziewa się żadnych ograniczeń w związku ze strajkami. Z drugiej strony 27% badanych obywateli uważa, że strajki ich dotkną – szczególnie często odpowiadali tak rodzice dzieci w wieku przedszkolnym.

  Źródło: www.bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x