Więcej

  Niemcy: 81 417 nowych zachorowań na koronawirusa, na wyniki testów trzeba czekać aż do 5 dni!

  polski supermarket w Niemczech

  Z różnych stron Niemiec dochodzą niepokojące głosy. „Laboratoria na granicy możliwości testowania” – taka informacja napłynęła z południowego zachodu. „Trwa chaos z testami: uczniowie muszą zostać w domu” – to z kolei donosi Düsseldorf.

  Laboratoria w Niemczech powoli osiagają granice wydolności

  Jednak teraz jest już jasne, że przeciążone laboratoria bynajmniej nie są zjawiskiem regionalnym. Jeśli chodzi o testy PCR, to w całych Niemczech jest teraz z nimi problem. Powód? Drastycznie rosnąca liczba nowych zachorowań – obecnie 81.417 przypadków w ciągu 24 godzin.

  „Wysokiej liczbie zachorowań towarzyszy wiele testów. Ponieważ obecnie praktycznie nie ma priorytetów dla testów PCR, laboratoria w Niemczech powoli osiągają swoje granice wydajności” – mówi Michael Müller, przewodniczący Stowarzyszenia Laboratoriów Medycznych w wywiadzie dla „Rheinische Post”.

  Szef zespołu kryzysowego ds. koronawirusa, Carsten Breuer, dodaje w wywiadzie dla „Süddeutsche Zeitung”: „Podobnie jak w przypadku wszystkich ograniczonych zasobów, w razie potrzeby z pewnością będziemy musieli połączyć siły. Dotyczy to również testowania”. Musimy ustalić priorytety, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. „Pracownicy infrastruktury krytycznej mają pierwszeństwo”, dodaje Breuer.

  Przeprowadzenie mniejszej ilości testów nie stanowi dla niego alternatywy: „Potrzebujemy możliwie jak najbardziej dokładnych danych, aby zobaczyć, jak się ta fala u nas rozwija”, powiedział Breuer gazecie.

  Sytuacja krytyczna dla chorych i szpitali

  Masowe wykorzystanie laboratoriów jest szczególnie istotne dla chorych i szpitali, mówi Müller. Nawet przy diagnozowaniu innych chorób lekarze i pacjenci muszą obecnie dłużej czekać na wyniki badań.

  „W związku z tym konieczne jest, aby w szczególności gabinety lekarskie i ośrodki testowania były zachęcane do dostosowania się do krajowej strategii badań”, domagał się Müller. Jeśli możliwości są ograniczone, testy PCR musiałyby zostać przeprowadzone zgodnie z tamtejszymi zaleceniami.

  „Fakt, że dzięki negatywnemu testowi, będzie można zostać zwolnionym z kwarantanny, nieuchronnie doprowadzi do dodatkowej pracy w laboratoriach”.

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych nie podały żadnych prognoz „na ile jeszcze testów trzeba się przygotować”. „Laboratoria będą teraz musiały stawić czoła olbrzymiej liczbie testów, w dużej mierze nieprzygotowane”.

  Aktualnie szkoły, ale także szpitale, gabinety lekarskie i ośrodki testowe wysyłają więcej testów PCR z powodu wysoce zaraźliwego wariantu Omikron.

  Dlaczego testy PCR są w ogóle konieczne?

  W przypadku testów PCR na koronowirusa zarówno czułość, jak i swoistość wynosi prawie 100% – nawet przy niewielkim obciążeniu wirusem.

  U osób zarażonych z objawami, testy antygenowe działały dość niezawodnie – mówi przewodniczący Zrzeszenia Zawodowego Niemieckich Lekarzy Laboratoryjnych, Andreas Bobrowski. Czułość wynosi około 80, a swoistość około 95%.

  W przypadku bezobjawowych przebiegów z niską wiremią jest inaczej: tutaj test antygenowy okazuje się poprawnie pozytywny tylko u około połowy zakażonych. To oznacza, że przegapiamy połowę zachorowań.

  W testach PCR materiał genetyczny patogenu jest wykrywany w złożonych etapach pracy za pomocą specjalnego urządzenia PCR, wyjaśnia Martin Roskos z firmy Synlab Deutschland – dostawcy diagnostyki medycznej.

  Źródło: www.bild.de

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta

  Ponad dwa lata 😂🤮🤮🤮🤮🤮

  Wolne sądy

  Jutro w Niemczech będzie 100 tys., a w przyszły czwartek 300 tys. We Francji robią 12 mln testów tygodniowo i wykrywają ponad 360 tys. dziennie. Według tamtejszego ministra zdrowia rzeczywista zachorowalność na covid w tym kraju wynosi 500 tys. a nawet 1 mln dziennie! Dla porównania w ciągu ostatniej doby w Polsce (13.01) wykonano około 96,8 tys. testów. Od początku pandemii 28 266 088, czyli tyle ile Francja wykonała w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Dlatego Polska wśród zgonów z covidem zajmuje 3 miejsce na Świecie. Rząd ******** absolutnie sobie z pandemią nie radzi. Jutro w całym kraju znów 800 rodzin… Czytaj więcej »

  Tomek

  Czyli we Francji po 68 dniach nie powinno być osoby, która nie chorowała na covid, A co gdy zabraknie zdrowych? Dowiozą i zarażą? Tylko kto wtedy będzie się bał covida, skoro wszyscy będą ozdrowieńcami?

  Tomek

  Czyli co, tylko dziś 81 417 ludzi musiało do szpitala się udać? Czy też 81000 miało pozytywny wynik i zero objawów, a 417 katar? Jedyna choroba wirusowa gdzie zakażony= chory, a w innych chorobach jest się nosicielem. Ale ktoś kasę kosi na tych testach, na bank rodziny polityków.

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x