11.08.2020

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko odrze. Istnieją również luki w odniesieniu do innych szczepień.

35.000 dzieci w wieku 6 lat nie jest chronionych przed odrą

Według raportu opracowanego przez Instytut Roberta Kocha (RKI), Niemcy nie spełniają międzynarodowych standardów w walce z takimi chorobami jak odra i polio. Ponadto, serie szczepień często rozpoczynają się zbyt późno lub nie są ukończone na czas. „Decydujące wskaźniki szczepień dla dzieci i młodzieży w Niemczech są zbyt niskie we wszystkich grupach wiekowych”, powiedział prezes RKI Lothar Wieler.

Według raportu, 35.000 dzieci w wieku sześciu lat nadal nie jest chronionych przed odrą, do czego potrzebna jest podwójna dawka szczepionki. Siedem procent dzieci otrzymało tylko jedno z dwóch szczepień przeciwko odrze wymaganych do zapisania się do szkoły. W przypadku dzieci w wieku dwóch lat, tylko 68 procent z nich otrzymało dwa szczepienia przeciwko odrze. A jest ona jedną z najbardziej zakaźnych chorób.

Duże różnice regionalne w zakresie ilości szczepień

Według raportu RKI, w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił ogólny wzrost liczby szczepień, ale nie zmienia to krytycznej oceny. Wieler powiedział, że celem jest, aby 95 procent dzieci było dwukrotnie zaszczepionych na odrę przed rozpoczęciem nauki w szkole. Z raportu wynika jednak, że w całym kraju osiągnięto wskaźnik wynoszący zaledwie 93,1 procent.

Federalny Instytut ds. Zwalczania Epidemii stwierdził ponadto, że badania wykazały duże różnice regionalne jeśli chodzi o wskaźniki szczepień. „Należy zbadać przyczyny takich regionalnych luk w zakresie szczepień i podjąć środki zaradcze”, powiedział Wieler. Analiza Instytutu uwzględnia dane z badań bilansowych dzieci przed pójściem do szkoły z 2018 r. oraz dane rozliczeniowe dotyczące szczepień w gabinetach pediatrycznych do 2019 r. Miało to pozwolić uzyskać możliwie pełny obraz sytuacji. Skutki wprowadzenia nowego obowiązku szczepienia przeciw odrze nie zostały jeszcze odnotowane.

Źródło: www.zeit.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x