Niemal 60 psów i kotów na 10m2: w Kolonii wstrzymano transport zwierząt z południowej Europy

W Kolonii doszło do zatrzymania kierowców przewożących w nielegalny sposób zwierzęta z Hiszpanii i Portugalii. W zamkniętej przestrzeni ładunkowej o powierzchni niespełna dziesięciu metrów kwadratowych, w około 30 klatkach i kilku boksach przewożono 52 psy i 6 kotów.

Nielegalny transport zwierząt

W sobotę po południu służby w Kolonii zostały powiadomione o niezgłoszonym uprzednio transporcie przez kobietę będącą świadkiem zdarzenia. Pojazd zatrzymał się na ulicy w dzielnicy Bocklemünd Mengenich, gdzie zebrało się ponad 50 osób. Część z nich nie zachowywała dystansu i nie przestrzegała obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Klatki były ponoć ułożone w trzech rzędach jedna na drugiej. Podczas kontroli dwóch kierowców, służba porządkowa i urząd do spraw środowiska stwierdziły, że transport nie był uprzednio zgłoszony, a dokumenty nie były wydane zgodnie z przepisami UE.

Szczenięta i koty w złym stanie

Wezwani weterynarze sprawdzili więc każdego psa pod kątem przebycia szczepień wymaganych w momencie wjazdu na teren Niemiec, prawidłowości numerów chip oraz innych potencjalnych naruszeń.

Wewnątrz pojazdu było bardzo ciepło i unosił się silny zapach moczu. Zdaniem służb zwierzęta były przestraszone. Niektórym z nich brakowało wody i jedzenia. Ponadto, podczas transportu nie kontrolowano ich stanu zdrowia.

Trzy szczeniaki i cztery koty w złym stanie trafiły do schroniska, pozostałe zwierzęta zostały przekazane do towarzystw opieki nad zwierzętami. W Kolonii toczy się postępowanie w sprawie osób odpowiedzialnych za przewóz zwierząt z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x