Nie będzie zmian – niemiecka konstytucja bez praw dziecka, za to nadal z określeniem „rasa”!

  Nie dość, że prawa dziecka nie będą zawarte w niemieckiej konstytucji, to również określenie „rasa” nie zostanie zmienione.

  Konstutucja bez praw dziecka

  „Koalicja nie ma projektu ustawy zmieniającej konstytucję w kontekście określenia „rasa”, więc nie należy oczekiwać tutaj żadnych zmian w najbliższym czasie” – powiedział radca prawny Ansgar Heveling (CDU), w wywiadzie dla „Rheinische Post”.

  Choć prawdopodobnie odbędzie się jeszcze dyskusja Komisji Prawnej na ten temat, to w tej kadencji nie należy się już spodziewać żadnych zmian.

  Polityk CDU odniósł się także do wpływu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochronie klimatu na wszystkie inne zmiany Ustawy Zasadniczej. Sędziowe konstytucyjni wyczytali z celu państwowego, jakim jest ochrona klimatu, jasne wytyczne dotyczące zaostrzenia prawa.

  Dyskryminacja z powodu przynależności rasowej?

  W debacie na temat zastąpienia słowa „rasa”, konieczne są pewne przemyślenia, stwierdził Heveling, „ponieważ niedawna decyzja Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony klimatu potwierdza, że każda zmiana konstytucji otwiera drzwi do jej nowych interpretacji”.

  Artykuł trzeci Ustawy Zasadniczej stanowi, że nikt nie może być pokrzywdzony lub uprzywilejowany ze względu na „swoją płeć, pochodzenie, rasę, język, ojczyznę i pochodzenie, przekonania, poglądy religijne lub polityczne”.

  Twórcy Ustawy Zasadniczej chcieli w 1949 r. wysłać jasny sygnał przeciwko szaleństwu rasowemu nazistów. Sformułowanie sugeruje jednak, że istnieją różne rasy ludzi. Niedawno zaproponowano, że artykuł 3 powinien zakazywać dyskryminacji z „powodu przynależności rasowej”.

  Źródło: www.tagesspiegel.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Eugen

  Libańczycy żyli w Niemczech ponad stan ,otrzymywali pieniądze zgodnie z niemieckim prawem,prawo jest dobre dla bogatych. Dla ludzi tak doświadczonych przez lekarzy i prawo niemieckie jak ja ,któremu 7 lat temu brakło do ” ustawowych 5 lat ubezpieczenia rentowego przed operacją kręgosłupa, kilkanaście miesięcy “. Zrobili ze mnie 70 % inwalidę i wylądowałem na zasiłku socjalnym. Byłem dobrym fachowcem w remontach mieszkań i domów i miałem dobre uczciwie zarobione pieniądze , teraz jak jestem biedny to tak jakby cały świat o mnie i mojej rodzinie zapomniał . Nie stać mnie na proces ze szpitalem , na dodatek mam w kręgosłupie… Czytaj więcej »

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x