03.07.2020

Naruszenie ochrony danych? Niemiecki youtuber pokazuje akta pacjentów w opuszczonym szpitalu!

Ostatnio dodane

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Niemcy: czy znów dojdzie do zmian przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości?

W Niemczech w kwietniu tego roku wszedł w życie nowy kodeks drogowy (Straßenverkehrsordnung, StVO) przewidujący surowsze sankcje wobec łamiących...

Youtuber odkrył setki akt pacjentów w pustym szpitalu i sfilmował siebie podczas dokonywania tego odkrycia. Teraz miasto reaguje na to zdarzenie składając na policji doniesienie na mężczyznę.

Dochodzenie wobec youtubera

Youtuber przeszukał opuszczoną klinikę w Büren niedaleko Paderborn, odkrył tam stare akta pacjentów i opublikował je w filmie wideo. W efekcie policja wszczęła przeciwko niemu dochodzenie. Jak potwierdził w niedzielę rzecznik policji, mężczyzna został oskarżony o zakłócanie miru domowego. Śledczy będą teraz badać tę sprawę.

Youtuber wraz ze znajomymi biega po pustym szpitalu

23-minutowy film został pokazany w piątek na kanale YouTube „ItsMarvin”. Widać na nim jak youtuber wraz z kilkoma towarzyszami chodzi po różnych pomieszczeniach starej kliniki. Przeglądają karty pacjentów i najwyraźniej znajdują także zdjęcia rentgenowskie. Do niedzieli po południu wideo miało prawie 145.000 wyświetleń:

„Zachowanie nie do przyjęcia“

Burmistrz miasteczka Büren Burkhard Schwuchow (CDU) opisał to zachowanie w oświadczeniu opublikowanym na stronie głównej miasta jako „w żadnym wypadku nie do przyjęcia”, że „dane osobowe z akt pacjentów byłego szpitala St. Nikolaus Büren, które powinny być chronione, okazały się dostępne dla nieupoważnionych osób”. Youtuber Marvin W. z Gladbeck z kolei oskarża miasto w swoim klipie o niewłaściwe zamknięcie budynku: „Widać było wyraźnie z zewnątrz, że nikogo to nie obchodzi, co się dzieje w budynku”. Youtuber dodaje: „Rażące jest to, że można tu po prostu wejść i bez problemu uzyskać dane osobowe różnych osób”.

Miasto nie ponosi odpowiedzialności

Według burmistrza szpital został zamknięty w 2010 roku. Od 2005 roku jest własnością prywatną, wcześniej należał do kościoła. Ze słów burmistrza wynika, że miasto nie ponosi w tym wypadku odpowiedzialności. Budynek został na razie odgrodzony. Burmistrz zapewnił, że pokoje z aktami również zostały odpowiednio zabezpieczone.

Źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x