16.07.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Najważniejsze zmiany prawne obowiązujące w Niemczech od grudnia 2019!

Najważniejsze zmiany prawne obowiązujące w Niemczech od grudnia 2019!

Najważniejsze zmiany prawne obowiązujące w Niemczech od grudnia 2019!

W grudniu zawsze sporo się dzieje. Oczywiście mowa o adwencie, świętach i sylwestrze. Jednak od nowego miesiąca czekają konsumentów w Niemczech także zmiany prawne. Poniżej znajdziecie zestawienie najnowszych regulacji dotyczących m. in. pracy kurierów, kont na Youtube, czy zimowego rozkładu jazdy pociągów.

Whatsapp likwiduje newsletter

Od 7. grudnia 2019 firmy nie będą już mogły wysyłać przy pomocy tego komunikatora newsletterów. W końcu WhatsApp to platforma, która została stworzona do wymiany wiadomości między najbliższymi, a nie w celu otrzymywania zautomatyzowanych informacji reklamowych.

Deutsche Bahn zmienia rozkład jazdy pociągów na zimowy

Zima zawita również w progi Deutsche Bahn. Jak co roku, 15 grudnia wprowadzony zostanie nowy zimowy rozkład jazdy. Co to oznacza w praktyce? Będzie kursować więcej pociągów. Na odcinkach Berlin-Erfurt-Monachium oraz Berlin-Braunschweig-Frankfurt nad Menem pociągi ICE będą np. jeździły co godzinę. Dodatkowym plusem jest to, że bilety nie będą droższe. Po raz pierwszy od lat, bilety na koniec roku nie zdrożeją – wręcz przeciwnie! Dzięki niższemu podatkowi VAT w 2020 roku, ceny będą nawet korzystniejsze. W ten sposób kolej przyczynia się do ochrony klimatu.

Kurierzy będą prawnie chronieni przed wyzyskiem

W grudniu wejdą w życie przepisy, mające na celu ochronę kurierów przed wyzyskiem i pracą na czarno. Ustawa ma im też zapewnić ochronę socjalną. Wielu kurierów jest bowiem zatrudnionych przez podwykonawców, którzy nie zawsze prawidłowo opłacają za nich składki. Jeśli podwykonawcy nie będą płacili składek na ubezpieczenie społeczne, wtedy odpowiedzialność za to przejmą firmy wysyłkowe.

Rośliny będą potrzebowały paszportu

Od grudnia 2019 rośliny będą musiały mieć swój własny paszport. Ma być w nim zaznaczone, czy rośliny są wolne od szkodników i czy spełniają wymogi dotyczące zdrowia roślin. Nowe rozporządzenie unijne w sprawie zdrowia roślin ma na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się szkodników. Od 14. grudnia wszystkie rośliny doniczkowe i nasiona przeznaczone do sadzenia muszą posiadać unijny paszport.

Brak dostępu do Netflixa z telewizorów Samsunga

Uwaga fani Netflixa, mający telewizory marki Samsung! Od grudnia Netflix nie będzie już dostępny na tych urządzeniach, ale spokojnie: chodzi tylko o telewizory wyprodukowane w latach 2010 i 2011, sprzedawane w USA i w Kanadzie. Powodem są „ograniczenia techniczne”, które doprowadziły do problemów z aplikacją Netflix.

Fanom Youtube grozi likwidacja kont

10. grudnia Youtube zmieni warunki korzystania z serwisu. Youtube zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika. Może pozbawić użytkowników (także przy pomocy konta Google) dostępu do całości bądź części usług, jeżeli ma uzasadnione powody do tego, aby stwierdzić, że świadczenie usług na rzecz użytkownika nie jest już opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Taki zapis będą zawierały nowe warunki użytkowania serwisu Youtube. Które konkretnie konta mają zostać usunięte i co to będzie oznaczać dla użytkowników, nie zostało do końca zdefiniowane.

Źródło: www.rtl.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x