Więcej >>

  Schufa

  Zaledwie dziesięciu mieszkańców? Poznajcie najmniejsze gminy w Niemczech!

  Schufa Niemcy

  W Gröde i Dierfeld stosunek płci może gwałtownie się zmieniać – a to dlatego, że mieszka tu zaledwie dziesięć osób. Berlin i Hamburg nadal mają największą liczbę mieszkańców w Niemczech, ale to nie te miasta są najgęściej zaludnione.

  Najmniejsze gminy w Niemczech

  Dwie najmniejsze gminy w Niemczech znajdują się w Szlezwiku-Holsztynie i Nadrenii-Palatynacie. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden, zarówno w Gröde na wyspie Hallig, jak i w Dierfeld w powiecie Vulkaneifel pod koniec 2019 roku mieszkało po dziesięć osób.

  W Gröde stosunek płci jest zrównoważony – mieszka tutaj pięć kobiet i pięciu mężczyzn. W Dierfeld natomiast odnotowano nadwyżkę mężczyzn – jest ich siedmiu, a tylko trzy kobiety. Rok wcześniej Gröde była najmniejszą gminą w Niemczech, liczącą siedmiu mieszkańców.

  Największe miasta w Niemczech 

  Pod koniec 2019 roku najwięcej mieszkańców – 3,67 mln – liczył Berlin, a w dalszej kolejności Hamburg – 1,85 mln osób. Monachium pozostało najgęściej zaludnioną gminą w Niemczech z 4.777 mieszkańcami na kilometr kwadratowy, zaraz za nim uplasowała się okoliczna gmina Ottobrunn z 4.148 mieszkańcami na kilometr kwadratowy.

  Jednak stolica kraju związkowego Bawarii nadal pozostaje daleko w tyle za liderem UE – Paryżem. Według europejskiego urzędu statystycznego Eurostat, we francuskiej metropolii w 2018 roku mieszkało ponad cztery razy więcej osób na kilometr kwadratowy niż w Monachium, czyli około 21.000 ludzi.

  Źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x