Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy Muzułmanin burmistrzem w Bawarii? Społeczeństwo jest podzielone!

  Muzułmanin burmistrzem w Bawarii? Społeczeństwo jest podzielone!

  Muzułmanin burmistrzem w Bawarii? Społeczeństwo jest podzielone!

  W Bawarii odbędą się wkrótce wybory samorządowe (15.03.). Aktualnie rozgorzała tam dyskusja nad możliwością objęcia stanowiska burmistrza przez muzułmanina. Aktualny sondaż pokazuje: Tylko połowa obywateli jest na to otwarta.

  Społeczeństwo Bawarii jest podzielone w kwestii muzułmańskiego burmistrza

  W okresie poprzedzającym wybory samorządowe w Bawarii społeczeństwo jest podzielone, jeśli chodzi o objęcie stanowiska burmistrza przez kandydata wyznającego islam. Według aktualnego sondażu, około połowa ankietowanych (49 procent) miałaby z tym problem. Z drugiej strony 44 procent powiedziało, że byłoby raczej na tak lub zdecydowanie na tak – pokazuje reprezentatywna ankieta zlecona przez “Augsburger Allgemeine”. Reszta była niezdecydowana.

  Sener Sahin rezygnuje z kandydatury na burmistrza w Wallerstein

  Ostatnio CSU wywołało poruszenie w szwabskim mieście Wallerstein (okręg Donau-Ries): tam potencjalny muzułmański kandydat na burmistrza z ramienia CSU, Sener Sahin, zrezygnował z kandydatury z powodu oporu w swojej własnej partii.

  Muzułmański kandydat na burmistrza weźmie udział w wyborach samorządowych w Bawarii?

  Muzułmański kandydat na burmistrza z ramienia CSU, mógłby wziąć udział w wyborach samorządowych jednak gdzieś indziej. W Neufahrn w Górnej Bawarii (okręg Freising) 37-letni Ozan Iyibas jest traktowany przez chrześcijańskich socjalistów jako możliwy kandydata na burmistrza. W ten piątek będzie miało miejsce spotkanie odnośnie jego nominacji.

  Według badania przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Civey, zwolennicy AfD są najbardziej przeciwni wyborowi kandydata wyznającego islam: Prawie dziewięciu na dziesięciu ankietowanych stwierdziło, że miałoby z tym problem, gdyby ich burmistrz był muzułmaninem. Wśród zwolenników CSU jest to nieco poniżej 50 procent.

  źródło: welt.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  LORD X

  w takim katolickim miasteczku …hahahaha dobry zart… hahahaha

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x