Więcej >>

  Schufa

  Morderstwo 5 dzieci w Solingen: Znamy więcej szczegółów okoliczności tragedii…

  Schufa Niemcy

  Mieszkańcy Solingen, w szczególności sąsiedzi rodziny, w której matka zamordowała swoje pięcioro dzieci, chcą pożegnać je w sobotę łańcuchem świateł i minutą ciszy. Wszyscy mieszkańcy proszeni są o wyjście na zewnątrz o godzinie 18:50 i stworzenie łańcucha świateł.

  Matka głównym podejrzanym o morderstwo dzieci

  Matka piątki dzieci jest głównym podejrzanym w sprawie. Sędzia wydał nakaz jej aresztowania pod zarzutem morderstwa. Śledczy podejrzewali w piątek, że samotna matka sześciorga dzieci popełniła przestępstwo w stanie emocjonalnego przeciążenia po rozstaniu z mężem. Małżeństwo zostało zakończone, doniosły policja i prokuratura. Przed popełnieniem zbrodni kobieta mieszkała przez okres jednego roku sama z dziećmi, po rozstaniu ze swoim ostatnim mężem, ojcem czwórki dzieci. Kobieta jest aktualnie jedynym podejrzanym.

  Psycholog tłumaczy, co mogło się dziać w głowie kobiety

  Ludzie, którzy chcą się zabić i “zabrać ze sobą innych”, odczuwają pragnienie “wybawienia, ratunku”, mówi psychiatra prof. Hans-Jörg Assion z kliniki Landschaftsverbandes Westfalen-Lippe (LWL) w Dortmundzie: “Ich własne wybawienie od cierpienia zostaje przeniesione na innych ludzi, którzy są włączeni w to uczucie, niby po to, aby również ich “wybawić” od cierpienia. Takie zachowanie jest bardzo rzadkie” – powiedział. “W przypadku pojawienia się znaków ostrzegawczych – takich jak mówienie o odkupieniu innych od cierpienia na ziemi – mogą pomóc specjalne instytucje oferujące wsparcie duchowe” (niem. Seelsorger).

  Dzieci zostały najpierw znieczulone

  Podczas autopsji lekarze medycyny sądowej znaleźli dowody na to, że dzieci zostały najpierw odurzone/znieczulone, a następnie udusiły się lub zostały uduszone. Należy jednak poczekać na dalsze badania toksykologiczne. Melina (1), Leonie (2), Sophie (3), Timo (6) i Luca (8) zostali znalezieni przez funkcjonariuszy policji w czwartek martwi w swoich łóżeczkach w mieszkaniu w Solingen. Ocalał tylko najstarszy syn (11). Aktualnie przebywa on ze swoją babcią.

  Podejrzana przyznała się do zbrodni swojej matce

  Podejrzana przyznała się do zbrodni własnej matce na czacie whatsapp. Po 20 minutach na dworcu głównym w Düsseldorfie rzuciła się pod pociąg. Odniosła poważne, ale nie zagrażające życiu obrażenia wewnętrzne, powiedział szef wydziału zabójstw, Marcel Maierhofer.

  Dzieci zostały zabite między środą po południu a czwartkiem rano. W czwartek policja siłą otworzyła drzwi mieszkania. Jedenastolatek, który jako jedyny z sześciorga rodzeństwa przeżył, ocalał tylko dlatego, że podczas zbrodni był w szkole, powiedział szef wydziału zabójstw.

  Rodzina była znana miejscowemy Jugendamtowi

  Rodzina ta była znana miejskiemu urzędowi ds. młodzieży (niem. Jugendamt) już przed zbrodnią. “Rodzina otrzymała niezbędne wsparcie ze strony miasta Solingen. Urząd do Spraw Młodzieży umożliwił także dodatkowe oferty pomocy”, oświadczyło miasto bez podawania szczegółów. “W żadnym momencie nie było żadnych informacji o anomaliach lub potencjalnym zagrożeniu dla dzieci.”

  Często kobiety boją się, że zostaną im odebrane dzieci…

  Stephan Hiller z Federalnego Stowarzyszenia Katolickich Instytucji i Służb Pomocy Edukacyjnej (BVkE) stwierdził przy okazji sprawy piątki dzieci zabitych w Solingen, że istnieją różne państwowe i prywatne oferty pomocy dla młodych matek. Często jednak nie są one wykorzystywane, ponieważ kobiety boją się, że ich dzieci zostaną im odebrane, wyjaśnił.

  Jest też wiele rodzin, które nie chcą pokazać światu zewnętrznemu, że mają problem, wyjaśnia doradca rodzinny Michael Möller. W przypadku Solingen pewną rolę odegrał kontekst relacji rodzinnych. W związku z tym pojawia się pytanie, czy matka miała dalsze wsparcie. Według policji, matka i jej ostatni partner, który był również ojcem czwórki zabitych dzieci, rozstali się około roku temu. Przestępstwo zostało prawdopodobnie popełnione w stanie emocjonalnego przeciążenia.

  źródło: www.faz.net

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x