Więcej

  Minister Zdrowia Niemiec Karl Lauterbach zarażony koronawirusem

  Mimo „wyjątkowej ostrożności”, Karl Lauterbach został zarażony koronawirusem. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia Niemiec, Lauterbach był czterokrotnie szczepiony. Informacja o jego chorobie jest też swego rodzaju ostrzeżeniem.

  Minister Zdrowia jest po czterech dawkach szczepionki

  Federalny minister zdrowia, Karl Lauterbach, został zarażony koronawirusem. 59-latek uzyskał pozytywny wynik testu w czwartek wieczorem, podało jego ministerstwo w piątek wczesnym rankiem. Minister ma się dobrze, ma tylko łagodne objawy i tymczasowo pracuje z domowej izolacji. Według danych resortu, Lauterbach był czterokrotnie szczepiony.

  „To pokazuje, że w przypadku wysoce zaraźliwego wariantu, jakim jest Omikron, nie można całkowicie wykluczyć infekcji, nawet stosując wyjątkową ostrożność” – napisało ministerstwo. Dlatego minister po raz kolejny apeluje do wszystkich, aby zachowywali się rozważnie i zapewniali odpowiednią ochronę szczepiąc się, aby w miarę możliwości zapobiegać zakażeniom i ciężkim przebiegom choroby. Lauterbach (SPD) wielokrotnie ostrzegał przed koronawirusem i potencjalnie wysoce zaraźliwymi wariantami, które mogą się jeszcze pojawić.

  Nowa strategia do walki z koronawirusem

  W środę Lauterbach i minister sprawiedliwości, Marco Buschmann (FDP), przedstawili nową koncepcję walki z koronawirusem, podkreślając, że Niemcy są gotowe na ewentualną jesienną falę. Nacisk kładziony jest na noszenie masek FFP2 lub masek medycznych.

  Wymóg maski FFP2 w pociągach dalekobieżnych i samolotach ma nadal obowiązywać w całym kraju, podobnie jak nowy wymóg dotyczący maseczek i testów w szpitalach i placówkach opieki. Kraje związkowe mają same decydować, czy wprowadzą wymóg noszenia maseczek również w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, takich jak supermarkety. W szkołach wymóg maski jest dozwolony tylko wtedy, gdy zagrożone jest nauczanie stacjonarne – i to dopiero od piątej klasy.

  Pochwały i krytyka nowej ustawy o ochronie przed zakażeniami

  Przedstawiciele stowarzyszeń medycznych i rzecznicy pacjentów chwalili i krytykowali plany rządu dotyczące walki z koronawirusem od jesieni. Prezes ds. medycznych, Klaus Reinhardt, pochwalił w gazetach grupy medialnej Funke w czwartek, że nie będzie już opcji zamykania szkół po zmianach w ustawie o ochronie przed zakażeniami.

  Brakuje mu jednak „jasno określonych kryteriów”, kiedy infrastruktura medyczna jest zagrożona przeciążeniem. W czwartek w wywiadzie dla „RedaktionsNetzwerk Deutschland” rzecznik pacjentów, Eugen Brysch, wezwał do lepszej ochrony osób przebywających w domach opieki.

  Nowa koncepcja „uwzględnia potrzeby dzieci”

  Reinhardt powiedział gazetom z grupy Funke, że nowa koncepcja jest zróżnicowana, oparta na proporcjonalności środków „a przede wszystkim uwzględnia potrzeby naszych dzieci”. Należy zrobić wszystko, aby przedszkola i szkoły pozostały otwarte. Ważne jest, aby w przyszłości podjąć jednolite działania dla całych Niemiec, jeśli istnieje ryzyko pewnych obciążeń w systemie ochrony zdrowia. „Niestety, koncepcja zaprezentowana dzisiaj pozostaje wciąż niejasna” – skrytykował prezes Niemieckiego Towarzystwa Lekarskiego.

  Źródło: www.welt.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  10 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  10 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jako

  Rozumiem zwolenników szczepionek i rozumiem antyszczepionkowców ale na Boga dajcie ludziom decydować o sobie 🤔

  Tomek

  Jeśli umrze, uwierzę w tę pandemię, a bardzo chciałabym uwierzyć

  Klein

  Konsorcja szczepionkowe i typu Big Pharma są w stanie uśmiercić Lauterbacha byle byś tylko uwierzyl w tę pandemię.

  Klaus slodycz

  Też bym chciał uwierzyć

  Ruchwa

  Wczoraj testowałem Avocado na obecność wirusa i wyszło pozytywni mimo, że wcześniej 4 razy szczepiłem avocado … Uważajmy !

  Rafiti5

  Perfidny spot reklamowy,mający zadziałać na psychikę ludzi.Poprzez ukazanie iż wirus atakuje również ludzi takiego pokroju (dobrze chronionych) ma wywrzeć presję na to aby ludzie tłumnie stanęli w kolejkach po szczepionki.Niemcy zapewne dadzą wiarę tej marnej jakości prowokacji.Polak -wyciągnie po prostu wniosek który jest namacalnie prosty:SZCZEPIONKA NIE DZIAŁA.

  XMEN

  Tak jak gosciu mowil ponizej, kolejna prowokacja, Minister Zdrowia chory to znaczy nawet Bogów ta choroba dotyczy i my malutcy musimy sie szczepic nawet jak szczepionki nie chronia i moga byc w przyszlosci „szkodliwe” dla organizmu.

  XMEN

  , choroba jest bo sam chorowalem przez 3 tygodnie, ale tu chodzi bardziej ze chce nas kontrolowac, zastraszac, wprowadzac nowe anty ludzkie prawa. Kiedys w PL polowa ludzi chorowala na grype to mowili ze jeszcze za malo aby wprowadzic stan epidemiologiczny…. a teraz 1 chory i zamykaja gospodarki….

  Klein

  Ta choroba to nic innego jak grypa i przeziębienie i ich pochodne znane od dziesięcioleci. Obecnie nadano im handlową nazwę COVID, na potrzeby przemysłu szczepionkowego chociażby i interes będzie się kręcił nieprzerwanie.Ludzie dali się w to wkręcić jak szprychy w drut kolczasty.PS.też mi test wyszedł dodatni…czyli według ich retoryki byłem rzekomo chory na Covid..Nie przyjąłem szczepionkopodobnego preparatu i nigdy nie przyjmę. i żyję. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.A tych którzy dali się wkręcić zachęcam do trzezwego myslenia.

  KONIK

  niech sie doszczepi

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Pasek wypłaty w Niemczech – Oto co się na nim znajduje i jak go czytać!

  Poniżej znajdziecie wzór niemieckiego paska wypłaty. Numery referencyjne na nim przedstawione zostały objaśnione w tekście poniżej. Na jego końcu znajdziecie skróty, które znajdują się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...
  10
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x