polski sklep
Więcej
  polski sklep

  Minister gospodarki Niemiec ostrzega: Kryzys energetyczny może się okazać gorszy niż pandemia

  Niemcy są silnie uzależnione od dostaw gazu z Rosji. W związku z tym, mają problem odkąd Putin drastycznie ograniczył dostawy. Federalny minister gospodarki, Robert Habeck, postrzega ograniczenie dostaw gazu jako atak gospodarczy na Niemcy.

  Atak gospodarczy na Niemcy

  „Atak jest przeprowadzany z użyciem energii jako broni” – powiedział Robert Habeck we wtorek (21 czerwca) w przemówieniu podczas „Dnia Przemysłu” (TDI) w Berlinie. Kremlowski despota Władimir Putin chce wywołać strach, w tym przed ubóstwem. „Ta strategia nie może odnieść sukcesu”.

  Polityk Zielonych ostrzegł, że skutki dla gospodarki mogą być dramatyczne: „Problem z gazem może być gorszy niż pandemia koronawirusa! Wiele osób nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy”.

  W przypadku nagłego zaniku dostaw, istnieje ryzyko poważnej recesji, ponieważ wiele procesów przemysłowych nie będzie działać bez wystarczającej ilości gazu.

  „Na dzień dzisiejszy mamy problem”

  Habeck uważa, że aktualnie bezpieczeństwo dostaw jest gwarantowane. Poziomy magazynowania w Niemczech wynoszą obecnie 58,1%. Ale sytuacja jest „napięta”, potwierdziła Federalna Agencja Sieci.

  „Na dzień dzisiejszy mamy problem”, powiedział we wtorek szef federalnej Agencji Sieci, Klaus Müller, podczas konferencji energetycznej w Essen. Miał na myśli już zmniejszone dostawy z Rosji i planowaną konserwację bałtyckiego gazociągu Nord Stream 1. „Zmniejszenie Nord Stream 1 o 60% to dramat.” Müller nie wie, jaki będzie stan po konserwacji. Szef Federalnej Agencji Sieci wezwał konsumentów i przemysł do oszczędzania energii. Federalna Agencja ds. Sieci wraz z całą branżą chcą w krótkim okresie wypracować środki nadzwyczajne na wypadek tzw. niedoboru gazu.

  Według artykułu opublikowanego we wtorek przez władze, istnieje już zestaw narzędzi, który może pomóc w redukcji przemysłowego zużycia gazu. Instrumenty te należy teraz uzupełnić. „Federalna Agencja Sieci jest w ścisłym kontakcie z przemysłem i sektorem energetycznym”.

  Źródło: www.bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  6 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Klaus slodycz

  Szczepionka przeciw kryzysowi już jest? Maski trzeba zakładać? Klauni na arenie cyrkowrj

  CZARNOWIDZ

  BERLIN – TO NIC to co czeka – A to dopiero Początek – To nie skutki wojny na Ukrainie ale jedynie nakładane Sankcje na Rosję – Niemcy będziecie bez wyjścia – Tylko uruchomić NORD STREAM 2 albo upadek gospodarki – UNIA POPEŁNIA SAMOBÓJSTWO na smyczy USA – Ciągnie Kraje na Dno, do bankructwa – TO WSZYSTKO NIC z porównaniem jakie będą koszty uniezależniania się od Rosji – A sankcje na Rosję nie zrobią żadnego wrażenia, Zawiodły – Jedynie UNIA obecnie 450 – 500 Miliardów strat a Rosja, dziennie zyski 800 – 900 Milionów – Ruskie Nie po to weszli aby… Czytaj więcej »

  Klaus slodycz

  Jürgen daj sobie już spokój

  CZARNOWIDZ

  Teraz Cisza przed burzą – TO DOPIERO POCZĄTEK – Jestem CZARNOWIDZEM i czarno to widzę – Nie wojna na Ukrainie ale jedynie to ZŁO to SANKCJE nakładane na Ruskich – USA zrobią wszystko, aby wojna na Ukrainie trwała dalej – Dla nich to KASA – MILIARDY bez udziału w Wojnie – Przeciwko komu te sankcje? – Wszyscy w UNII kąpani są w gorącej wodzie, żyją tylko emocjami – Rosja na Sankcjach zarabia 800 – 900 milionów dziennie – UNIA – Straty 450 – 500 miliardów – Ukraina nie ma perspektyw – Przyszłość Ukrainy to Rosja – Przepowiadam koniec wojny, to… Czytaj więcej »

  Klaus slodycz

  Jürgen i znowu twoje referaty

  BERLINER

  NIEMCY przy pomocy Unii sami na siebie nałożyli sankcje – Będzie reglamentacja Benzyny i 2,50 – 3,00 Euro za litr – Braki Gazu – Jak czegoś zabraknie to wszystkiego będzie brakować – Starsi Polacy pamiętają w polsce – Zabrakło Margaryny to i masło było na kartki – Do UNII wejdzie Ukraina, to tak na poczatek Koniec Rolnictwa Polskiego – Cwaniacy ze Starej Unii będą na Ukrainie mając tanią siłę roboczą, będą np. uprawiać zboża 2 – 3 RAZY taniej jak i inne produkty rolne

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  176ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Chaos na lotnisku w Hamburgu. A prawdziwy sezon wakacyjny dopiero przed nami…

  Opóźnienia w dostarczaniu bagażu utrudniają życie pasażerom lotniska w Hamburgu. Dziennik „Hamburger Abendblatt”, powołując się na rzeczniczkę Lufthansy, podał trzycyfrową liczbę sztuk bagażu, które...

  Najsilniejszy wzrost od 1949 roku: kolejny szok cenowy w Niemczech!

  W maju niemieccy producenci po raz kolejny mocno podnieśli ceny w związku z toczącą się wojną na Ukrainie. Wzrosły one średnio o 33,6%. „Był...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...
  6
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x