Mężczyzna dźgniety w Berlinie nożem za noszenie na szyi krzyża!

3
290

„Dlaczego zostałeś chrześcijaninem?”: dwóch nieznajomych zaatakowało w Berlinie-Neukoelln młodego mężczyznę, tylko dlatego, że ten miał na szyi krzyż. Mężczyznę pobito i zadano mu rany kłute.

Zaatakowany został młody Afgańczyk

Jak wynika z relacji policji, całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 11.09.17, w późnych godzinach wieczornych w dzielnicy Neukoelln w Berlinie. 23-letni Afgańczyk przechodził wtedy w pobliżu tamtejszego dworca kolejowego telefonując. W tym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej muzułmanów, którym nie spodobał się krzyż zawieszony na jego szyi. Ci mieli go zapytać, dlaczego został chrześcijaninem.

Atak nastąpił w pobliżu dworca kolejowego w Berlin-Neukoelln

Jeden ze sprawców zerwał zaatakowanemu mężczyźnie łańcuszek, na którym był zawieszony krzyż i rzucił go na ziemię. Następnie uderzył ofiarę kilkukrotnie pięścią w twarz. Drugi z mężczyzn trzymał w tym czasie zaatakowanego, podczas gdy pierwszy z nich zadał mu na koniec dwie rany kłute górnej części ciała.

Sprawcy uciekli, pozostawiając rannego mężczyznę na ziemi. Ofiara zaalarmowała znajomych, którzy poinformowali o zdarzeniu policję. Ta wezwała ambulans, który zabrał zaatakowanego do szpitala. Sprawą zajmuje się Urząd Ochrony Państwa, który odpowiada za przestępstwa na tle politycznym.

Źródło: http://www.tagesspiegel.de/berlin/polizei-justiz/berlin-neukoelln-halskette-mit-kreuz-christ-aus-afghanistan-attackiert/20313874.html


Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech
Które ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika