02.07.2020

Merkel krytycznie o luzowaniu obostrzeń w poszczególnych landach, sytuacji seniorów i pomocy dla WHO!

Ostatnio dodane

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Niemcy: czy znów dojdzie do zmian przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości?

W Niemczech w kwietniu tego roku wszedł w życie nowy kodeks drogowy (Straßenverkehrsordnung, StVO) przewidujący surowsze sankcje wobec łamiących...

Wideo ze stołówki firmy Tönnies: Pracownica zwolniona w trybie natychmiastowym

Pracownica firmy cateringowej, która zaopatrza stołówkę firmy Tönnies, nagrała wideo przedstawiające warunki panujące w stołówce firmy podczas pandemii koronawirusa....

Przemoc seksualna wobec dzieci ma być w Niemczech traktowana jak przestępstwo!

Przemoc na tle seksualnym i posiadanie pornografii dziecięcej należy surowo karać. Minister Sprawiedliwości Lambrecht chce, żeby oba czyny były...

W pierwszym oświadczeniu rządu w Bundestagu od początku kryzysu koronawirusowego, kanclerz Niemiec, Angela Merkel, przedstawiła aktualny przegląd sytuacji na temat walki z korobnawirusem w Niemczech.

Angela Merkel o kryzysie koronawirusowym w Niemczech

Oto co kanclerz Angela Merkel miała dzisiaj do powiedzenia na temat…

stanu kryzysu koronawirusowego: „Nie żyjemy w końcowej fazie pandemii”, powiedziała Merkel. „Ludność będzie musiała jeszcze przez długi czas pogodzić się z wirusem i ograniczeniami w życiu publicznym”, powiedziała. Merkel widzi Niemcy w najcięższej próbie od II wojny światowej: „Żyjemy w niezwykłych czasach.”

Powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest w najlepszym wypadku „tymczasowym sukcesem”, powiedziała Merkel. „Czuję się zmuszona powiedzieć, że ten tymczasowy sukces jest niewielki, stąpamy po bardzo cienkim lodzie.” Rozluźnienie obostrzeń musi być dokonywane bardzo ostrożnie, aby uniknąć „przejścia z jednego kryzysu w drugi”.

taktyki niemieckich krajów związkowych: Merkel ostro skrytykowała działania poszczególnych krajów związkowych na rzecz łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Merkel określiła wdrażanie decyzji rządu federalnego jako „w części bardzo energiczne, by nie powiedzieć zbyt energiczne”. Merkel nie powiedziała jednak, co ma dokładnie na myśli.

W swojej krytyce kanclerz podkreśliła, że szanuje suwerenność krajów związkowych w podejmowaniu decyzji dotyczących kontroli zakażeń. „Niemniej jednak, uważam za swój obowiązek upomnieć się, że nie można ufać zasadzie nadziei, jeżeli nie jestem o tym przekonany.”

sytuacji seniorów i dzieci: Merkel stała się niemal emocjonalna, gdy mówiła o sytuacji w domach spokojnej starości w Niemczech i o dzieciach, których przyjaciele nie mogą zobaczyć. „To okrutne, gdy nie ma tam nikogo poza opiekunami, gdy życie się kończy.” Przez chwilę wyglądało na to, że jej głos się załamał. „Ci ludzie zbudowali nasz dobrobyt. Dobrobyt, w którym żyjemy, jest tym, co oni stworzyli.” Powiedziała dalej: „Dla nich też walczymy z wirusem”.

systemie opieki zdrowotnej: pytanie o to, jak zapobiec przeciążeniu systemu opieki zdrowotnej wirusem, a następnie kosztowaniu życia niezliczonych osób, pozostanie przez długi czas główną kwestią dla polityki w Niemczech i Europie, powiedziała kanclerz. „Nasz system opieki zdrowotnej przetrwał próbę.”

wyższy wkład UE: Merkel zgodziła się na wyższe wpłaty do budżetu UE, aby poradzić sobie ze skutkami pandemii koronawirusa. Przez ograniczony okres czasu „powinniśmy wnosić znacznie wyższe wkłady do budżetu europejskiego”, powiedziała. Europa jest „wspólnotą losu – Europa musi teraz udowodnić to w tym bezprecedensowym wyzwaniu pandemii”.

pomocy dla WHO: Kanclerz zapewniła Światową Organizację Zdrowia (WHO) o swoim pełnym poparciu. „WHO jest nieodzownym partnerem i popieramy go w jego mandacie.” Prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował działania WHO w związku z kryzysem w Koronie i zapowiedział anulowanie środków finansowych. Został za to ostro skrytykowany na arenie międzynarodowej.

źródło: welt.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x