01.08.2020

Meklemburgia-Pomorze Przednie: Minister gospodarki chce zniesienia obowiązkowych masek w sklepach!

Ostatnio dodane

14 najciekawszych atrakcji turystycznych w Bawarii, które trzeba zobaczyć!

Bawaria to kraj związkowy o wielu obliczach. Atrakcje turystyczne Bawarii są równie różnorodne – od pięknych miast pełnych niesamowitych...

Ogródek działkowy w Niemczech – koszty oraz najważniejsze informacje!

Praca w ogródku działkowym to jedno z ulubionych zajęć ludzi w każdym wieku oraz rodzin przez cały rok. Uprawianie...

Oto jak przedłużyć termin złożenia zeznania podatkowego w Niemczech!

Nie każdy jest w Niemczech zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego. Jednak każdego roku wielu podatników jest zaskoczonych, że prawie...

Niemcy: 35.000 dzieci do szóstego roku życia bez szczepienia przeciwko odrze!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Instytut Roberta Kocha (RKI), 35.000 dzieci do szóstego roku życia nie zostało zaszczepionych przeciwko...

Szczególnie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim handel detaliczny naciska na zniesienie obowiązkowych masek – jest to zrozumiałe życzenie, biorąc pod uwagę najniższe wskaźniki infekcji w całym kraju. Minister gospodarki daje teraz nadzieję.

Minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Zachodniego chce znieść obowiązkowe maski w sklepach

Minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Zachodniego Harry Glawe (CDU), poruszył kwestię zniesienia stosowania masek w handlu detalicznym.

„Jeśli częstotliwość występowania infekcji pozostaje tak niska, nie widzę powodu, aby kontynuować utrzymywanie obowiązkowych masek w handlu”, Glawe powiedział gazecie „Welt am Sonntag”.

Najniższe wskaźniki infekcji koronawirusem w całym kraju

Glawe zakłada, że gabinet w Schwerinie zadecyduje o zniesieniu obowiązkowych masek w handlu detalicznym na posiedzeniu w dniu 4 sierpnia. „Dobrze rozumiem niecierpliwość handlu do zniesienia obowiązkowych masek”, tłumaczy Glawe.

Nadal miałby jednak obowiązywać nakaz zachowywania odległości. Meklemburgia-Pomorze Przednie ma najniższy w całych Niemczech wskaźnik infekcji koronaawirusem.

Glawe zapowiedział również rozmowy z kolegami w Bremie, Hamburgu, Dolnej Saksonii i Szlezwiku-Holsztynie.

„Staramy się uzyskać jednolite przepisy dla wszystkich północnoniemieckich krajów związkowych. Wolałbym nawet, aby w całym kraju zaprzestano obowiązkowego używania masek w sklepach”, powiedział.

źródło: web.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x