luxdentslubice

Więcej

  luxdentslubice

  Long COVID po szczepieniu: poszkodowani w Niemczech skarżą się, że są pozostawieni samym sobie

  Ciężkie działania niepożądane lub powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19 pojawiają się zwykle niedługo po przyjęciu preparatu. Wielu mieszkańców Niemiec, których to dotknęło, cierpi do dziś. I życzyłoby sobie lepszej opieki medycznej.

  Niemiecka telewizja publiczna ZDF opisała sytuację jednej z poszkodowanych osób. Z Felicją Binger redaktorzy spotkali się po raz pierwszy około rok temu w szpitalu uniwersyteckim w Marburgu, podczas jej pierwszej wizyty w specjalnym ambulatorium dla osób, u których podejrzewa się wystąpienie powikłań po szczepieniu na COVID-19. Młoda aktorka była zrozpaczona, ponieważ po szczepieniu wystąpiło u niej wiele ciężkich objawów. Skarżyła się na to, że nie uzyskała dotąd odpowiedniej pomocy medycznej.

  Pozew o odszkodowanie z powodu powikłań poszczepiennych

  Ostatnio redakcja znów spotkała się z Felicją Binger. Powiedziała, że nie jest jej lepiej. Prawie nie może już pracować, odczuwa ciągły ból i nie toleruje wielu pokarmów. Przez większość dnia leży w łóżku, gdyż po prostu źle się czuje. Ma też problemy ze snem. Aktorka wspomniała m.in. o zapaleniu naczyń krwionośnych i problemach neurologicznych.

  „Po szczepieniu rozwinęły się u mnie autoprzeciwciała, które wykryto w mojej krwi” – opowiadała. Chodzi o przeciwciała skierowane przeciwko jej własnym zdrowym tkankom. Binger wynajęła prawnika i pozwała producenta szczepionek, firmę Biontech, o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za poniesioną krzywdę. Poniosła już spore koszty z tego tytułu. Do tego dochodzą wydatki na leczenie.

  Paul-Ehrlich-Institut: niepożądane odczyny poszczepienne u 0,03 proc. osób

  Nie wiadomo dokładnie, ile osób doświadcza ciężkich działań niepożądanych po szczepieniu przeciwko COVID-19. Instytut Paula Ehrlicha podaje jednak, że rejestruje przypadki, w których podejrzewa się wystąpienie działań niepożądanych i powikłań po szczepieniu zatwierdzonymi preparatami przeciwko COVID-19.

  Aktualnie raport obejmuje okres od rozpoczęcia kampanii szczepień 27 grudnia 2020 r. do końca czerwca 2022 r. Wynika z niego, że zgłoszone ciężkie działania niepożądane po przyjęciu preparatu przeciwko COVID-19 dotyczą 0,03 proc. wszystkich szczepień wykonanych w Niemczech.

  Niepożądane odczyny poszczepienne częściej dotykają młodych kobiet

  Fakt, że to właśnie taką kobietę jak Felicia Binger dotknęły ciężkie działania niepożądane po szczepieniu na COVID-19, nie dziwi profesora Bernharda Schieffera ze szpitala uniwersyteckiego w Marburgu. Jak powiedział, takie przypadki powikłań często stwierdza się właśnie u szczupłych, bardzo wysportowanych młodych kobiet.

  Jednym z niepożądanych skutków ubocznych jest zapalenie naczyń krwionośnych – wyjaśnia dr Beate Jäger z Mühlheim an der Ruhr. W takim przypadku internistka proponuje wykonanie tzw. aferezy – zabiegu oczyszczania krwi na bazie środka przeciwzakrzepowego – zarówno u pacjentów z long COVID, jak i tych, u których podejrzewa się wystąpienie ciężkich działań niepożądanych po szczepieniu przeciw COVID-19.

  Osoby, u których doszło do powikłań po szczepieniu przeciw COVID-19, często muszą same ponosić koszty leczenia

  Potrzebne byłyby szersze badania, aby takie terapie jak wyżej wspomniana afereza, która jest „skuteczna u ośmiu na dziesięciu pacjentów”, były opłacane przez kasę chorych. Aktualnie wiele osób, u których prawdopodobnie doszło do powikłań poszczepiennych, musi ponosić wysokie koszty leczenia.

  Kiedy Felicia Binger zdała sobie sprawę z tego, że tak naprawdę żadne leki jej nie pomagają, zdecydowała się na tzw. oczyszczenie krwi, w którym autoprzeciwciała działające destrukcyjnie na tkanki są z niej usuwane.

  Każdy zabieg kosztuje około 2,5 tys. euro; Felicia Binger powinna mieć ich pięć. Musiała jednak przerwać ze względu na reakcję alergiczną na niezbędny lek. To był po prostu pech – mówi. Ogólnie rzecz biorąc, Felicia Binger chciałaby, aby przeprowadzono więcej szeroko zakrojonych badań, które pomogłyby osobom, u których podejrzewa się wystąpienie powikłań poszczepiennych.

  Źródło: www.zdf.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zenek

  Szczepcie sie dalej idioci…!

  Darro

  TRZEBA BYLO NIE BYC TAK TEMPYM I SIE SZCZEPIC.

  Jeżdżę se amg

  Pozostawieni sami sobie? Przeciez sami staliście w kolejkach żeby sobie wstrzykiwać preparat więc do kogo pretensje? Do tych zdrowych i myślących bez zdf? A będzie jeszcze ciekawiej:)))) Pozdrawiam tych, którzy wciąż są czyści i nie poddali się propagandzie

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  197ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Napad na transporter pieniędzy na niemieckiej autostradzie!

  Dzisiaj około godziny 6:20 nieznani sprawcy otworzyli ogień do transportera pieniędzy, który wjeżdżał na autostradę na węźle A115. Napastnicy próbowali zmusić transportującego pieniądze do...

  Niemcy: Ukradła milion euro. Dzisiaj została zatrzymana w Stuttgarcie!

  Według informacji niemieckiego BILDa, najbardziej poszukiwana kobieta w Niemczech Mirnesa S. (42) została zatrzymana dzisiaj na lotnisku w Stuttgarcie. Kobieta ukradła w październiku zeszłego...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x