Linie lotnicze „Germania” ogłosiły upadłość – wszelkie loty odwołane!

0
719

Berlińskie linie lotnicze „Germania” złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości w sądzie rejonowym Berlin-Charlottenburg. Zostało to ogłoszone przez firmę w nocy z poniedziałku na wtorek. Wszelkie loty zostały odwołane.

Linie lotnicze „Germania” oraz spółki siostrzane ogłaszają upadłość

Upadłość dotyczy firmy Germania Fluggesellschaft GmbH i jej spółki siostrzanej świadcząca usługi techniczne, firmy Germania Technik Brandenburg GmbH oraz Germania Flugdienste GmbH. Nie dotyczy to szwajcarskich spółek Germania Flug AG i Bulgarian Eagle.

„Niestety, ostatecznie nie byliśmy w stanie skutecznie zakończyć naszych wysiłków finansowych w celu pokrycia krótkoterminowych potrzeb płynnościowych. Bardzo żałujemy, że w konsekwencji nie zostawiono nam innej możliwości niż zgłoszenie upadłości” – wyjaśnił dyrektor zarządzający, Karsten Balke. Wyraził on ubolewanie z powodu straty pracy przez parcowników, którzy włożyli wiele wysiłku w niezawodne funkcjonowanie linii lotniczych. Balke przeprosił również pasażerów.

Pasażerowie nie otrzymają transportu zastępczego

Pasażerowie, którzy zarezerwowali lot do Niemiec w ramach zorganizowanej wycieczki, powinni skontaktować się bezpośrednio ze swoim organizatorem podróży w celu otrzymania transportu zastępczego. Osoby, które kupiły bilety lotnicze bezpośrednio w Germanii, nie mają prawa do transportu zastępczego ze względu na sytuację prawną.

Historia linii lotniczych „Germania”

„Germania” to niemiecka linia lotnicza o ponad 30-letniej historii. Została założona w 1986 roku, a od 2009 roku ma swoją siedzibę w Berlinie. Na trasach krótko- i średniodystansowych linie lotnicze przewoziły ponad cztery miliony pasażerów rocznie do ponad 60 miejsc docelowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Wraz ze szwajcarską firmą Germania Flugbetrieb AG i bułgarskim Bulgarian Eagle obsługiwała 37 samolotów.

źródło: t-online.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o