Więcej

  Kryzys klimatyczny, zmiany społeczne: najnowsze wyniki badań pokazują, że Niemcy z niepokojem patrzą w przyszłość

  polski supermarket w Niemczech

  Według ostatnio przeprowadzonych badań, dwie trzecie Niemców z niepokojem patrzy w przyszłość. Spada zaufanie do państwa i instytucji, rosną obawy przed podziałami społecznymi. Ale jest też grupa osób, które są gotowe do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra – czy to na własną rękę, czy też z ludźmi o podobnych poglądach.

  Takie są wyniki reprezentatywnego i szczegółowego badania psychologicznego przeprowadzonego przez Rheingold-Institut z Kolonii we współpracy z Identity Foundation z Düsseldorfu.

  Postawa rezygnacji

  Założyciel Rheingold-Institut Stephan Grünewald stwierdził, że ciężkie kryzysy zachwiały wiarą w przyszłość. Badanie mówi o postawie rezygnacji. Ludzie dostrzegają problemy z jakimi przyjdzie się zmierzyć w przyszłości, ale nie mają pomysłów na sprostanie tym „wyzwaniom stulecia”.

  Największe obawy o przyszłość wśród Niemców budzą zmiany klimatyczne i związana z nimi postępująca polaryzacja społeczeństwa. Działania rządu podejmowane w związku z pandemią koronawirusa i kryzysem klimatycznym były postrzegane jako niewystarczające.

  Konsekwencja strachu: wycofanie się do sfery prywatnej

  88 procent ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że z powodu kryzysów takich jak pandemia koronawirusa i zmiany klimatyczne, Niemcy czekają drastyczne zmiany.

  Ogólnie rzecz biorąc, można dokonać rozróżnienia między różnymi postawami wobec przyszłości. Są osoby, które wolą ignorować pytania dotyczące przyszłości lub gloryfikować przeszłość. Są też tacy, których pole działania ogranicza się do „własnego podwórka” lub stowarzyszenia, w którym działają. Znajdą się i osoby, które np. decydują się przejść na weganizm.

  Aktywna postawa na rzecz lepszego jutra

  Nadzieją napawa grupa osób, które są przekonane, że mogą same wnieść znaczący wkład w budowę lepszego świata. Coraz większą uwagę przyciągają inicjatywy sąsiedzkie, zmiana nawyków żywieniowych i konsumpcyjnych, sieci społeczne, akcje ekologiczne, czy postkapitalistyczne modele biznesowe.

  Cała nadzieja w tym, że przerodzi się to w szeroki nurt społeczny. Zobaczymy, co zwycięży w Niemczech: tendencja do wycofywania się i dalszej parcelacji, czy też działania na rzecz budowania wspólnoty i przezwyciężania podziałów społecznych.

  Źródło: www.zdf.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Darro

  NO TAK, JAK TU TAK NAPRAWDE NIE PATRZEC SCEPTYCZNIE W PRZYSZLOSC BIORAC POD UWAGE CO SIE U NAS W DE WYDARZYLO POCZAWSZY OD 2015 DO DZIS: 1. FALA MIGRACJI, WIELKI BLAD MERKEL ALE I JESZCZE GORSZY PANST EU KTORZY ICH NIE ZATRZYMALI I NIE ODSYLALI, MIELI BYC TO INZYNIEROWIE, MIELI PRACOWAC A SPORA ICH ILOSC OKOLO90% UTRZYMYWANA JEST PRZEZ NAS. TO NIE RASISTOWSKIE PODEJCIE A REALNE BO CI LUDZIE POWINNI DOSTAC POL ROKU NA NAUKE JEZYKA POTEM 3 MSC. NA ZNALEZIENIE PRACY W TRAKCIE NAUKI TALONY NA ZYENOSC I UBIOR I WIEKSZOSC BY SAMA WROCILA. 2. RATOEANIE MIGRANTOW PRZEZ STATKI… Czytaj więcej »

  Rafael

  Was labberst du für dummes Zeug hier, die Polen erhalten die meisten Sozialleistungen in Deutschland. Habe polnische Nachbarn 15 Jahre in Deutschland und sprechen kein Deutsch.

  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x