Kraje związkowe porozumiały się co do obostrzeń na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Polski program do fakturowania w Niemczech

W środę szefowie rządów krajów związkowych chcą dojść do porozumienia z kanclerz Angelą Merkel w sprawie dalszego przebiegu kryzysu koronnego. Główne pytanie brzmi: na ile jest możliwa normalność w okresie Bożego Narodzenia w czasie pandemii korony?

Ustalenia dotyczące kontaktów podczas Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech

Kraje związkowe uzgodniły obecnie projekt uchwały, który przewiduje specjalne ustalenia dotyczące świąt i sylwestra. Dokument został przedłożona redakcji SPIEGEL. Premierzy krajów związkowych uzgodnili jednolite zasady dotyczące kontaktów na okres od 23 grudnia do 1 stycznia. W tym czasie mają być możliwe spotkania maksymalnie dziesięciu osób, nawet jeśli pochodzą one z różnych gospodarstw domowych. Dzieci poniżej 14 roku życia są wykluczone.

Zaostrzenie obostrzeń od 1 grudnia

Oprócz tego, ostatnio obowiązujące obostrzenia mają zostać zaostrzone z dniem 1 grudnia. Zgodnie z planem, prywatne spotkania będą w przyszłości dozwolone tylko pomiędzy członkami dwóch gospodarstw domowych i maksymalnie pięcioma osobami. Poprzednio limit wynosił dziesięć osób. Zasada ta nie dotyczy również dzieci.

Obecne częściowe zamknięcie (lockdown) ma zostać przedłużony do 20 grudnia, zgodnie z dokumentem przygotowanym przez kraje związkowe. Jeżeli w ciągu siedmiu dni zachorowalność wyniesie “znacznie poniżej” 50 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców i jeżeli zostaną spełnione dalsze warunki, kraje związkowe będą miały możliwość odstąpienia od tej zasady.

Obowiązkowe maski i kwarantanna

Maski powinny być obowiązkowe w pomieszczeniach otwartych dla publiczności i w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Jednak miejsca, których to dotyczy, musiałyby jeszcze zostać określone. Szefowie krajów związkowych chcą, aby ochrona ust i nosa była noszona również w miejscach pracy. Wyjątek: na własnym stałym miejscu pracy, tak długo, jak długo można utrzymać odległość 1,5 metra do innych osób. Szkoły wyższe i uniwersytety powinny zasadniczo przestawić się na nauczanie cyfrowe.

Obowiązek masek w szkołach

W szkołach w regionach, w których w ciągu siedmiu dni na 100.000 mieszkańców przypada znacznie więcej niż 50 nowych zakażeń, kraje związkowe chcą wprowadzić obowiązek stosowania masek w klasie siódmej i wyższych. W “specjalnych punktach zapalnych” dla zakażeń, starsze grupy wiekowe – z wyjątkiem klas końcowych – otrzymają “dalsze środki do projektowania lekcji”, takie jak nauczanie zdalne.

Samokwarantanna

Szefowie rządów wzywają również ludzi do przeprowadzenia samokwarantanny na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. “Można to wspomóc poprzez ewentualne przyspieszenie świąt szkolnych od 19 grudnia 2020 r.”, stwierdza projekt rezolucji. Samokwarantanna ma na celu utrzymanie na jak najniższym poziomie ryzyka infekcji koronawirsem w okresie światecznym.

W walce z wysokimi wskaźnikami zakażeń, kraje związkowe chcą również prosić pracodawców o wsparcie. Powinni oni rozważyć, czy dany zakład pracy może być zamknięty na okres przerwy światecznej, albo kontakty w miejscu pracy ograniczone przez hojne regulacje pracy zdalnej w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia.

Rekomendacja dotycząca zakazu fajerwerków

Debata na temat zakazu używania petard w Sylwestra była w ostatnich dniach szczególnie gorąca. Premierzy krajów związkowych powstrzymują się teraz od trudnego rozwiązania. Chcą zakazać fajerwerków w ruchliwych miejscach publicznych i na ulicach, aby uniknąć tworzenia się dużych grup. “Lokalne władze ustalą dotknięte place i ulice”, mówi dokument. Zasadniczo jednak istnieje tylko rekomendacja, aby na przełomie roku obejść się bez sylwestrowych fajerwerków. Nie planuje się jednak zakazu sprzedaży.

źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x