Kraj Saary jako pierwszy land w Niemczech otwiera od dzisiaj kina, siłownie i restauracje!

W Kraju Saary rozpoczął się dzisiaj kontrowersyjny test wyjścia z lockdownu, tzw. “model saarlandzki” (niem. “Saarland-Modell”). Po przedstawieniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa i przy zachowaniu określonych środków ostrożności w zakresie higieny, ponownie otwarte mogą zostać niektóre obszary życia publicznego. Przykładowo restauracje mają mieć możliwość ponownego przyjmowania gości w obszarach zewnętrznych z rezerwacjami i śledzeniem kontaktów.

Kraj Saary otwiera kina, siłownie i restauracje na świeżym powietrzu

Oprócz restauracji na świeżym powietrzu, wśród obiektów, które mogą znowu otworzyć swoje drzwi dla klientów są także kina, teatry, sale koncertowe, studia fitness i kryte korty tenisowe. Ci, którzy chcą skorzystać z oferty, muszą przedłożyć negatywny wynik szybkiego testu na koronawirusa, który nie może być starszy niż 24 godziny. Ponadto na zewnątrz może się spotkać do dziesięciu osób, nawet przy piwie, jeśli ich testy są negatywne.

Kraj Saary chce dać obywatelom więcej wolności

Za pomocą tego modelu rząd kraju związkowego chce ponownie dać obywatelom więcej wolności. “Po roku pandemii musimy wymyślić coś więcej niż tylko lockdown”, powiedział szef Kraju Saary Tobias Hans (CDU). “Dzięki naszemu modelowi żadna infekcja koronawirusa nie powinna pozostać niewykryta”. Ponieważ im więcej badań zostanie przeprowadzonych, tym więcej zostanie ich wykrytych.

Otwarcia w oparciu o “sygnalizację świetlną”

Zgodnie z decyzją rządu Kraju Saary, otwarcia są dozwolone w takiej formie tylko wtedy, gdy siedmiodniowa zapadalność, czyli liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia, utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 100.

Jeśli w ciągu trzech dni liczba ta przekroczy 100, zacznie obowiązywać “system sygnalizacji świetlnej” – co oznacza, że m.in. dla sprzedawców detalicznych będzie obowiązywał wówczas rozszerzony obowiązek przeprowadzania testów (kolor żółty). Jeśli istnieje zagrożenie przeciążenia służby zdrowia, należy uruchomić hamulec bezpieczeństwa (czerwony), czyli powrót do lockownu.

Teraz jednak światło jest na razie zielone: w kawiarniach i restauracjach na tarasach może siedzieć do pięciu osób z dwóch gospodarstw domowych, jeśli podadzą swoje dane i wcześniej zarezerwują termin. W tym celu nie jest konieczne przeprowadzenie testu. Jeśli więcej osób siedzi razem, wszyscy muszą posiadać test negatywny.

źródło: www.welt.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

3 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anarcholik

Macie takie historie w DE jak w Polsce z Obajtkiem?

Adam

A co to za srojdek?

Adam

.

Last edited 6 dni temu by Adam
187,959FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

3
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x