Więcej >>

  Schufa

  Koronawirus: od dziś zmiany dla podróżnych wracających do Niemiec!

  Schufa Niemcy

  Minister Zdrowia Jens Spahn zdecydował o nowej strategii względem osób powracających z zagranicy. Dalsze wytyczne zostaną dopracowane do końca miesiąca.

  Koniec z bezpłatnymi testami

  Jeśli wrócicie do Niemiec z regionu, który nie jest sklasyfikowany jako obszar ryzyka, nie będziecie już mieli prawa do bezpłatnego testu na koronawirusa. Odpowiednie rozporządzenie wchodzi w życie we wtorek, jak zapowiedział w poniedziałek w Berlinie Minister Zdrowia Niemiec Jens Spahn (CDU). Jednak w przypadku osób powracających z obszarów ryzyka „obowiązek przeprowadzenia testów i wymóg kwarantanny aż do uzyskania negatywnych wyników testu” póki co nadal obowiązuje.

  Zasady zostaną zmienione do końca września

  Zasady kwarantanny dla osób powracających z obszarów ryzyka mają zostać zmienione pod koniec miesiąca – dodaje Spahn. W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń wśród powracających podróżnych, rząd federalny wprowadził obowiązkowe testy dla podróżnych z obszarów ryzyka. Osoby powracające z innych krajów również miały jeszcze do poniedziałku możliwość wykonania bezpłatnych testy – dobrowolnie.

  „Pandemia zmusza nas do ciągłego dostosowywania naszej strategii do dynamicznej sytuacji” – powiedział Spahn. W okresie wakacyjnym ważne było, aby przetestować możliwie wszystkich podróżnych na obecność koronawirusa. „Z myślą o jesieni i zimie ponownie koncentrujemy się na testowaniu na rynku krajowym”-wyjaśnia Spahn.

  Źródło: www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x