Więcej >>

  Schufa

  Koronawirus: w NRW policja szuka łamiących obostrzenia przy pomocy dronów!

  Schufa Niemcy

  Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii zaczęła testować drony do monitorowania osób łamiących obostrzenia. Z góry łatwiej wychwycić grupki ludzi – a spotkania powyżej dwóch osób są z uwagi na pandemię zabronione. Początkowo nikt nie myślał o takim obszarze działania funkcjonariuszy. Jednak obecne czasy z nakazami i zakazami sprawiły, że władze w Niemczech stały się bardziej kreatywne.

  Drony policyjne w NRW: „Obrazy nie są zapisywane”

  Użycie dronów zostało niedawno zapoczątkowane w Düsseldorfie i w Dortmundzie. Jest to oczywiście następstwo kryzysu związanego z koronawirusem. Chodzi między innymi o wyszukiwanie miejsc, gdzie mimo zakazu spotykają się ludzie i ostrzeganie ich przez głośniki przed konsekwencjami zdrowotnymi takiego zachowania.

  Według policji w Düsseldorfie, drona użyto do tej pory nad Renem, nad jeziorem “Baggersee”, nad obszarami leśnymi oraz nad znaną ulicą handlową Königsallee. Rzecznik policji powiedział, że podczas wszystkich akcji z użyciem drona, ludzie przestrzegali zakazu kontaktu z innymi. Podkreślił, że kamera drona nie jest i nie będzie używana do identyfikacji osób. Ponadto żadne obrazy nie są zapisywane.

  Zasadniczo chodzi tylko o nagrania na obszarach, które inną metodą byłyby trudne do zbadania. Reakcje ludzi są „raczej pozytywne”. Wielu interesowało się również nową technologią.

  Drony wyposażone w głośniki – były również używane do przekazywania komunikatów z samochodów patrolowych. Chodziło tu o: „dostarczenie informacji o zagrożeniach dla zdrowia, jeśli zakaz kontaktu nie będzie przestrzegany”. Jak dodaje rzecznika policji: „W pojedynczych przypadkach, przy pomocy dronów z wbudowanymi głośnikami, wydawane były komunikaty i polecenia rozejścia się zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi”.

  Wyszkoleni piloci

  Jak donosi policja w NRW osoby pilotujące drony zostały przeszkolone zgodnie z rozporządzeniem lotniczym i musiały uzyskać licencję na drony. Oprócz pilota, obecny jest też zawsze drugi oficer obserwujący przestrzeń powietrzną. Rzeczniczka policji powiedziała, że jakość nagrań jest „wysokiej jakości”.

  Projekt pilotażowy ma potrwać do połowy roku. Następnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ma ocenić, czy drony są rzeczywiście odpowiednim środkiem monitorowania ludności i przestrzegania przepisów – w razie potrzeby zostaną użyte w całym kraju.

  Źródło: www.express.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x