Koronawirus w Niemczech: Spahn chce zezwolić na szybkie testy w domu!

Aby opanować pandemię, minister zdrowia Niemiec, Jens Spahn, najwyraźniej chce umożliwić wykonanie szybkich testów na koronawirusa w domu. Ale aby to zrobić, należy najpierw zmienić rozporządzenie dotyczące sprzedaży wyrobów medycznych.

Szybkie testy dla laików

W przyszłości mieszkańcy Niemiec będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania szybkich testów koronawirusowych w domu. Aby było to możliwe, federalny minister zdrowia Jens Spahn (CDU) chce zmienić przepisy dotyczące sprzedaży wyrobów medycznych, poinformowała gazeta “Rheinische Post”.

Do tej pory lekarze mieli wyłączność, jeśli chodzi o testy. Ta ich wyłączność zostałaby zniesiona, a konsumenci mogliby kupić testy w aptece i przeprowadzić je w domu. Szef Stowarzyszenia Farmaceutów Nadrenii Północnej Thomas Preis podkreślił jednak, że testy są „produktem wymagającym wyjaśnienia”. W końcu tylko odpowiednie zastosowanie pozwoli uzyskać prawidłowy wynik testu.

Kluczowa rola w walce z pandemią

Gazeta cytuje z projektu rozporządzenia: „Testy do samodzielnego wykonania przez laików odegrają decydującą rolę w zwalczaniu pandemii”, oraz: „Testy do użytku przez laików wydają się przydatne wszędzie tam, gdzie brak profesjonalisty do ich przeprowadzenia”.

Szef stowarzyszenia Preis w zasadzie zgadza się z planami Spahna. „Badania pokazują, że osoby niewtajemniczone, laicy, również osiągają dobre wyniki w testach” –powiedział Preis w wywiadzie dla „Rheinische Post”. Test będzie polegał najprawdopodobniej na pobraniu próbki śliny lub wypłukaniu jamy ustnej. To sprawi, że obsługa będzie łatwiejsza niż wymaz z jamy nosowo-gardłowej przy pomocy wacika. „Jeśli wynik testu okaże się pozytywny, zostanie on potwierdzony testem PCR”, powiedział Price gazecie. Testy te są przeprowadzane w ośrodkach testowych i nadal uważane są za najbardziej dokładne.

Lepsza ochrona bliskich

Jeśli osoby prywatne regularnie się testują, mogą w ten sposób lepiej chronić swoich bliskich, dodaje Preis. „Szybkie testy będzie można również wykorzystać w firmach i szkołach. W ten sposób wzmacniamy osobistą odpowiedzialność i będziemy mogli szybciej wyjść z lockdownu”. Tym samym można będzie wcześnie wykryć ogniska zakażeń i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Preis spodziewa się, że testy będą dostępne w niemieckich aptekach pod koniec stycznia. Będą kosztować prawdopodobnie od 10 do 15 euro. Rząd będzie musiał rozważyć, czy wesprzeć potrzebujących voucherami, dodaje Preis.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x