Koronawirus w Niemczech: pomimo rosnącej liczby zachorowań, Merkel rozważa luzowanie obostrzeń!

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Niemczech, Angela Merkel zaleca ostrożność. Mimo wszystko, Kanclerz pragnie przedstawić plan luzowania obostrzeń na początku marca.

Należy zachować ostrożność

Wobec obaw związanych z trzecią falą koronawirusa, kanclerz Angela Merkel (CDU) ponownie zaapelowała o ostrożną strategię ewentualnego luzowania obostrzeń. Luzowanie obostrzeń musiałoby być mądrze przeprowadzone w połączeniu ze zwiększoną liczbą wykonywanych testów – powiedziała Merkel w poniedziałek, zgodnie z informacjami otrzymanymi od uczestników internetowych obrad prezydium CDU. Kanclerz przyznała, że jak najbardziej rozumie, iż obywatele tęsknią za luzowaniem obostrzeń.

Strategia luzowania obostrzeń

Merkel dała jasno do zrozumienia, że widzi trzy obszary, dla których należy stworzyć strategie luzowania obostrzeń. Z jednej strony chodzi o obszar kontaktów osobistych, z drugiej o szkoły i szkoły zawodowe oraz o trzeci obszar dotyczący grup sportowych, restauracji i kultury. Celem jest stworzenie strategii działania, aby umożliwić „otwarcie” tych obszarów, a następnie dostosowanie ich, jak powiedziała Kanclerz. Od najbliższego wtorku rozpoczną się spotkania grupy roboczej z szefem kancelarii Helge Braun (CDU) i szefami kancelarii krajów związkowych na temat otwierania poszczególnych dziedzin gospodarki. Kolejna konferencja premiera z Kanclerz, zaplanowana jest na 3. marca. Celem jest przedstawienie planów luzowania obostrzeń. Braun powiedział, że według informacji uzyskanych od uczestników prezydium CDU, mutacje koronawirusa miały niestety negatywny wpływ na kształtowanie się rozwoju zachorowań w Niemczech.

Zapadalność w ciągu siedmiu dni znowu rośnie

Prezydium omówiło również możliwość zaangażowania lekarzy rodzinnych i zakładowych w szczepienia. Minister zdrowia Jens Spahn wyjaśnił, że ma to sens tylko wtedy, gdy, tak jak w przypadku szczepienia przeciw grypie, dostępnych jest 3 do 5 milionów dawek szczepionki tygodniowo. Ogólnie jednak przejęcie przez rząd federalny kosztów, co jest zaplanowane na 1. marca, mogłoby pomóc w zakresie testów na koronawirusa. Wyjaśnił, że od przyszłego tygodnia będą pierwsze dopuszczenia, jeśli chodzi o szybkie testy do samodzielnego wykonania.

Krzywa nowych zachorowań w niedzielę już czwarty dzień z rzędu pnie się do góry – i to mimo lockdownu, który obowiązuje od połowy grudnia. W poniedziałek Instytut Roberta Kocha (RKI) nie odnotował w zasadzie żadnej zmiany: w ciągu jednego dnia służby zdrowia zgłosiły 4.369 nowych przypadków, tydzień temu było to 4.426. Jednocześnie jednak wskaźnik nowych zachorowań mierzony w ciągu siedmiu dni na 100.000 mieszkańców (tzw. zapadalność siedmiodniowa) osiągnął poziom 61,0 w całym kraju. Dzień wcześniej wynosił jeszcze 60,2.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor

Wspaniała kobieta.

177,478FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x