Więcej >>

  Schufa

  Koronawirus w Niemczech: plan Ministra Spahna na jesień!

  Schufa Niemcy

  Centralne ambulatoria, specjalne wytyczne dla grup ryzyka, szybkie testy na antygeny i nowe zasady kwarantanny – tak Minister zdrowia Spahn przygotowuje kraj do wzrostu liczby chorych na koronawirusa. Nadal obowiązuje najwyższy poziom czujności.

  Nowe wytyczne na jesień

  W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w Niemczech, Minister zdrowia Jens Spahn kładzie nacisk na centralne ambulatoria dla pacjentów z infekcjami dróg oddechowych. Powinno to stać się jesienią „możliwie jak najbardziej powszechne”, powiedział Spahn dla „Rheinische Post”. Zgodnie z jego planami, ofertę mają przygotować państwowe kasy chorych. Spahn podkreślił, że koncepcje na to są już opracowane.

  „Nadal obowiązuje najwyższy poziom czujności”

  Jak poinformował Spahn, będą istnieć specjalne wytyczne w celu zminimalizowania zagrożeń dla grup ryzyka. „Ważne jest, abyśmy nadal chronili szczególnie dotknięte grupy ryzyka i zaostrzyli koncepcje w życiu codziennym” – powiedział polityk CDU.

  Na przykład prewencyjne testy seryjne w takich obszarach, jak domy opieki, powinny stać się integralną częścią nowej strategii na jesień i zimę. „Tam musimy zapobiec przedostawaniu się wirusa. Nadal obowiązuje najwyższy poziom czujności”.

  Minister zdrowia zapowiedział również, że chciałby do połowy października w porozumieniu z krajami związkowymi opracować strategię testów na koronawirusa. Planowane są szybkie testy na obecność antygenów, a także wprowadzenie nowych wymagań dotyczących czasu kwarantanny dla osób powracających z obszarów ryzyka.

  Jedna trzecia wszystkich testów w ciągu ostatnich czterech tygodni!

  W ciągu ostatnich czterech tygodni możliwości testowe w Niemczech znacznie wzrosły. Według Spahna około jednej trzeciej wszystkich testów od początku pandemii przeprowadzono właśnie w tym okresie. Według Ministerstwa Zdrowia w ciągu tygodnia wykonano 1,12 miliona testów.

  W weekend liczba nowo zarażonych osób wzrosła do 2.300 przypadków w ciągu jednego dnia. Minister zdrowia odniósł się do tego z niepokojem w związku z dynamiką zakażeń w Europie, ale jednocześnie zaznaczył, że system ochrony zdrowia w Niemczech dobrze sobie radzi w obecnej sytuacji.

  Niektóre miasta i powiaty przekroczyły ostatnio krytyczny limit nowych zakażeń wynoszący ponad 50 przypadków na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Problem dotyczy przede wszystkim Monachium, Würzburga i powiatu Cloppenburg.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x