Więcej >>

  Schufa

  Koronawirus w Niemczech: Nadrenia Północna-Westfalia ogranicza liczbę uczestników prywatnych uroczystości do 50 osób!

  Schufa Niemcy

  Jak ogłosił dziś premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet (CDU), ze względu na aktualne wskaźniki zachorowań na Covid-19 nie będzie już możliwe organizowanie dużych wesel. Premier powiedział po specjalnym posiedzeniu gabinetu, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń ważne jest, aby jeszcze przed nadejściem zimy wypracować wspólne rozwiązania, które będą miały zastosowanie do wszystkich gmin lub powiatów, w których wystąpi ponad 50 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni.

  Duże imprezy odwołane

  Wkrótce w miejscowościach uznanych za obszary ryzyka, w przestrzeni publicznej będzie się mogło spotkać maksymalnie 5 osób pochodzących z różnych gospodarstw domowych, a nie 10, jak to było do tej pory. Nie będą już mogły odbywać się wydarzenia z udziałem ponad 500 osób na świeżym powietrzu i 250 osób w pomieszczeniach zamkniętych. Trzeba też będzie mieć założoną maseczkę.

  Laschet: „Trzeba się poświęcić”

  W uroczystościach odbywających się w przestrzeni publicznej będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 50 osób – nie będzie już zatem można organizować uroczystości weselnych z udziałem kilkuset gości. W uroczystości odbywającej się w miejscowości zaliczanej do obszarów ryzyka będzie mogło uczestniczyć zaledwie 25 gości.

  Zasada ta ma zostać wprowadzona wraz z nowym rozporządzeniem mającym na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, które ma wejść w życie z dniem 1 listopada. A zatem jeśli ktoś mieszka w obszarze ryzyka, dozwolony limit to 25 osób. „Ważne jest, aby życie publiczne, szkoły i ośrodki opieki dziennej mogły dalej funkcjonować”, powiedział Laschet, „dlatego trzeba się poświęcić”.

  Ponadto, w domach spokojnej starości i domach opieki ma być wykonywanych więcej testów, zarówno wśród lekarzy, jak i odwiedzających. Premier podkreślił, że objęcie szczególną ochroną domów spokojnej starości, domów opieki, warsztatów dla osób niepełnosprawnych, a także pielęgniarek i lekarzy, to absolutny priorytet.

  Laschet chce jednolitych przepisów w całych Niemczech

  W najbliższą środę premierzy krajów związkowych ponownie spotkają się z kanclerz Angelą Merkel, aby omówić aktualną sytuację. Laschet chce opowiedzieć się za tym, aby istniało więcej przepisów jednolitych dla całych Niemiec, tak aby zasady były bardziej zrozumiałe dla obywateli. Chodzi między innymi o kwestię grzywny za brak maseczki.

  W Nadrenii Północnej-Westfalii nie ma przeszkód jeśli chodzi o możliwość zakwaterowania w obiekcie noclegowym, jak ma to miejsce na przykład w Bawarii. Premier stwierdził, że ta kwestia traci na znaczeniu w momencie, gdy tak wiele miejscowości w Niemczech uznawanych jest za obszary ryzyka.

  Laschet zwrócił się z pilnym apelem do wszystkich obywateli, a zwłaszcza do młodzieży, aby w tych trudnych czasach okazywać solidarność i nie myśleć tylko o sobie. Zdaniem premiera Nadrenii Północnej-Westfalii, wiele osób zaczęło się zachowywać zbyt lekkomyślnie.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x