Więcej >>

  Schufa

  Koronawirus w Niemczech: Badenia-Wirtembergia wprowadza obowiązek noszenia maseczek na lekcjach!

  Schufa Niemcy

  Od poniedziałku uczniowie w Badenii-Wirtembergii są zobowiązani do noszenia maseczek zakrywających usta i nos także podczas lekcji. Dotyczy to tylko szkół średnich.

  Od poniedziałku nowe zasady dla szkół

  Ponieważ liczba nowych infekcji nadal gwałtownie rośnie, Badenia-Wirtembergia wprowadza obowiązkowe maseczki dla uczniów szkół średnich podczas zajęć lekcyjnych. Nowa regulacja będzie obowiązywać od poniedziałku.

  „Rozszerzenie wymogu noszenia maseczek począwszy od piątej klasy, także podczas lekcji, związane jest ze współczynnikiem zachorowalności na koronawirusa, wynoszącym ponad 35 w ciągu ostatnich 7 dni” – powiedziała rzeczniczka Ministerstwa Kultury. „Dziś poinformujemy szkoły, że należy przestrzegać tej zasady od przyszłego poniedziałku”. Jak dotąd wymóg maseczek obowiązywał od piątej klasy oraz w szkołach średnich w Badenii-Wirtembergii tylko w tak zwanych strefach wspólnych, takich jak korytarze szkolne, audytoria i toalety.

  W czwartek współczynnik zachorowań na południowym zachodzie wyniósł 38 nowych infekcji na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia. Wartość ta była najwyższa w stolicy Stuttgartu – 82,9.

  Trzeci stopień pandemii

  We wrześniu wprowadzono w całej Badenii-Wirtembergii trzystopniowy system alarmowy w ramach walki z drugą falą pandemii. Ustalono wtedy, że przy wkroczeniu w krytyczną fazę, wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek w szkołach średnich nawet podczas zajęć lekcyjnych. Tak wynika z informacji przekazanych przez rzeczniczkę Ministerstwa.
  Premier Winfried Kretschmann (Zieloni) zapowiedział, że obywatele powinni spodziewać się ogłoszenia trzeciego stopnia pandemii najpóźniej w poniedziałek.

  W przeciwieństwie do wiosny, politycy na szczeblu krajowym jak i lokalnym, zgodzili się teraz, aby szkoły i przedszkola pozostały otwarte tak długo, jak to tylko możliwe. Przypomnijmy, że na początku pandemii placówki edukacyjne w całym kraju zostały zamknięte.

  Źródło: www.zeit.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x