Koronawirus w Niemczech: Badenia-Wirtembergia ma najwyższy wskaźnik zachorowań na COVID-19

  Sytuacja pandemiczna w Niemczech nadal się poprawia. Wskaźniki zapadalności na COVID-19 w niemal wszystkich krajach związkowych nie przekraczają wartości 25. Wyjątkiem jest Badenia-Wirtembergia.

  Wskaźnik zachorowalności na COVID 19 w Badenii-Wirtembergii: >25 

  Po tym, jak przez długi czas wskaźniki zachorowalności na koronawirusa w poszczególnych niemieckich landach znacząco się od siebie różniły, w ostatnich tygodniach są one na dość zbliżonym poziomie. W prawie wszystkich krajach związkowych liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni nie przekracza obecnie 25. Inaczej jest jedynie w Badenii-Wirtembergii. Tu wskaźnik zapadalności na COVID-19 jest wyższy. Według danych Instytutu Roberta Kocha (IRK) ze środy rano wynosi on aktualnie 27.

  Tendencja spadkowa również w Badenii-Wirtembergii

  Jednak również w Badenii-Wirtembergii daje się zauważyć trend spadkowy i tutaj także wskaźnik zachorowalności może wkrótce osiągnąć poziom poniżej 25. W poniedziałek odnotowano 28,1 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu tygodnia. W ubiegłą niedzielę był on jeszcze nieco wyższy (29,4), a we wtorek w zeszłym tygodniu wynosił aż 45,1.

  Próg 35 kluczowy dla obowiązujących obostrzeń

  Jednak i tak większą rolę odgrywa próg 35 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni. To od niego uzależnione jest luzowanie obostrzeń dotyczących np. basenów odkrytych, ogródków gastronomicznych czy wydarzeń kulturalnych. Aktualnie jest on przekroczony w 10 miastach lub powiatach położonych w Badenii-Wirtembergii.

  Mutacje wirusa wciąż groźne

  Spadające wskaźniki zachorowań na COVID-19 w całych Niemczech mogą być efektem ocieplenia, większej ochrony immunologicznej ludności, uzyskanej głównie dzięki szczepieniom, jak również korzystania na dużą skalę z szybkich testów w szkołach, zakładach pracy i obiektach rekreacyjnych.

  Czynnikiem ryzyka nadal są mutacje wirusa, takie jak wariant Delta, który po raz pierwszy pojawił się w Indiach. Do tej pory nie zaobserwowano jednak w Niemczech silnego wzrostu liczby zakażeń tą właśnie odmianą koronawirusa. Również w Badenii-Wirtembergii sytuacja wydaje się być pod kontrolą: jak powiedział minister spraw społecznych Manfred Lucha (Zieloni), liczba przypadków zakażeń wariantem Delta „nie jest jeszcze trzycyfrowa”.

  Kretschmann o sytuacji w Badenii-Wirtembergii

  Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann (Zieloni) nie jest jeszcze spokojny, jeśli chodzi o sytuację pandemiczną w swoim kraju związkowym. Wprawdzie sytuacja jest obecnie dobra, ale „jeszcze nie wyszliśmy na prostą”, ostrzegał Kretschmann w miniony wtorek.

  Źródło: www.swr.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x