Koronawirus w Holandii: Najważniejsze informacje dotyczące obostrzeń oraz kwarantanny!

    W sieci wciąż krążą fałszywe doniesienia, które donoszą jakoby nikt już nie mógł wjeżdżać do Holandii. Każdy, kto to zrobi, nie będzie mógł wrócić do Niemiec. Zgodnie z aktualnym stanem rzeczy (08.05.), jest to nieprawdą.

    Granica Holenderska jest otwarta!

    Generalnie odradza się wszelkie wyjazdy zagraniczne. Wyjazdy takie nie są jednak zabronione dla obywateli UE.

    Ze względu na pandemię koronawirusa, niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży na całym świecie. Ostrzeżenie dotyczące podróży jest ważne do 14 czerwca włącznie.

    Ze względu na to ostrzeżenie dotyczące podróży, w przypadku osób, które przebywały w Holandii (i innych krajach) przez kilka dni i ponownie wjeżdżają do Niemiec, na terenie Niemiec obowiązuje 14-dniowa kwarantanna oraz obowiązek zgłoszenia się do Departamentu Zdrowia (więcej na ten temat tutaj: Kwarantanna w Niemczech).

    Rozporządzenie to jest wdrażane przez poszczególne kraje związkowe, w związku z czym mogą wystąpić różnice. Przykładowo na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii, w przypadku wyjazdów zagranicznych nie przekraczających 72 godzin, jest się zwolnionym z obowiązku kwarantanny:

    „Und es gilt: Wer länger als 72 Stunden für eine Freizeitreise im Ausland war, muss sich nach seiner Rückkehr für 14 Tage in seine Wohnung begeben. Bei Verstößen können empfindliche Bußgelder verhängt werden.”

    źródło: www.land.nrw

    Jednak w pobliżu granicy mogą być zwiększone kontrole wyrywkowe. Oba kraje zdecydowanie odradzają zbędne prywatne podróże!

    Obostrzenia w Holandii: pierwsze rozluźnienia

    Ogólnokrajowe obostrzenia w Holandii, dla których tymczasową datą końcową był 28 kwietnia, zostają przedłużone do dnia 20 maja. Obejmuje to zamykanie restauracji, kawiarni, muzeów itp. Imprezy masowe są zabronione w Holandii do 1 września.

    Są to środki ogólnokrajowe, na poziomie regionalnym mogą występować różnice, przykładowo: od 9 maja w regionie Rotterdam-Rijnmond będzie można ponownie przenocować we własnym domu wakacyjnym, na stałych sezonowych stanowiskach oraz na własnej łodzi ze stałym miejscem do cumowania, pod warunkiem, że mają one własne zaplecze sanitarne.

    W całym kraju tarasy kawiarniane będą mogły zostać ponownie otwarte od 1 czerwca, przy czym obowiązkowe jest zapewnienie miejsca siedzącego i odległości między nimi wynoszącej 1,5 metra. Otwarte zostaną również restauracje, teatry i kina, ale tylko z maksymalnie 30 osobami łącznie z obsługą. Oprócz tego mogą być otwarte muzea, należy zagwarantować odległość 1,5 m.

    Od 1 czerwca w środkach transportu publicznego obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej.

    Od 1 lipca w restauracjach, teatrach i kinach będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób. Wspólne urządzenia sanitarne na kempingach i w portach jachtowych mogą zostać ponownie otwarte od 1 lipca.

    źródło: nach-holland.de

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    Życzenia wielkanocne po niemiecku – 12 propozycji życzeń!

    Poniżej znajdziecie 12 propozycji życzeń wielkanocnych, które pasują do wielu sytuacji, jak na przykład życzenia Wielkanonce po niemiecku dla znajomych i przyjaciół, ale także...

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

    Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

    Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

    Cofnięcie prawa jazdy w Niemczech: wtedy prawo jazdy zabierane jest na zawsze!

    To kara, której kierowcy boją się najbardziej: dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów! W większości przypadków prawo jazdy jest w Niemczech zabierane tylko na kilka miesięcy,...
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x