11.08.2020

Koronawirus i luzowanie obostrzeń – Bawaria pozwala na organizację prywatnych uroczystości do 200 gości!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Od środy 100 osób może uczestniczyć w prywatnych uroczystościach w Bawarii w pomieszczeniu, a 200 osób na zewnątrz. Tak zadecydował rząd. Drużyny piłkarskie mogą ponownie trenować, wznowione zostaną zajęcia w hali oraz rejsy po rzekach. Co jeszcze postanowiono podczas konferencji?

„Bawaria jest bardziej ostrożna niż inni”

Rząd Bawarii chce raczej powoli luzować obostrzenia związane z koronawirusem. „Bawaria pozostaje bardziej ostrożna niż inni”, napisał na Twitterze premier Söder i ostrzegł: „Koronawirus nadal zbiera żniwo na całym świecie”. Ważne jest, aby zachować ostrożność. Bawaria przestrzega zatem wymagań dotyczących noszenia maseczek ochronnych, zwiększa możliwości testowania i ściśle śledzi sytuację związaną z rozwojem lokalnych infekcji.

Sytuacja jest stabilna

Według Floriana Herrmanna (CSU), szefa kancelarii landu, sytuacja koronawirusowa w Bawarii jest stabilna. Herrmann powiedział na początku konferencji prasowej, że w ciągu ostatnich 7 dni nie wykryto żadnych nowych infekcji w 30 okręgach i niezależnych miastach. Jednak w Bawarii nadal żyje około 800 aktywnych osób, liczba ta nie maleje znacząco. Od poniedziałku odnotowano 51 nowych infekcji i 6 zgonów. „Jesteśmy cały czas w trakcie pandemii, wirus nie został pokonany” – podkreślił.

Wydarzenia z dwukrotnie większą liczbą uczestników

Według Herrmanna, Bawaria zachowuje ostrożność podczas kryzysu koronawirusowego, ale zdecydowano o „drobnych ulgach”. Według szefa kancelarii w prywatnych imprezach, takich jak spotkania klubowe, wesela i urodziny, będzie mogło wziąć udział dwa razy więcej uczestników niż dotychczas: 100 osób w pomieszczeniu i 200 na zewnątrz, podczas imprezy plenerowej. Dotyczy to również konferencji.

Obiekty rekreacyjne mogą otworzyć strefę wewnętrzną

Obiekty rekreacyjne mogą teraz również otwierać obszary wewnętrzne, oczywiście w reżimie sanitarnym, jak powiedział Herrmann. Dotyczy to m.in. ogrodów zoologicznych i ogrodów botanicznych. Można tez ponownie korzystać z sali zabaw i escape room-ów. Rozporządzenie będzie obowiązywać od środy.

Rejsy po rzece znów możliwe

Rejsy po rzekach w Bawarii znowu będą możliwe. Statki wycieczkowe będą teraz bowiem traktowane jak hotele. Takie same zasady dotyczą łodzi wycieczkowych, jak autobusów i pociągów: minimalna odległość między gośćmi nie jest już obowiązkowa, jednak „maeczki ochronne i inne wymagania higieniczne pozostają nadal obowiązkowe”, podkreślił polityk CSU.

Drużyny piłkarskie mogą znowu trenować

Jeśli chodzi o sport, zgodnie z zapowiedziami Herrmanna, znów są możliwe zawody w halach sportowych. Nawet w przypadku sportów kontaktowych, np. drużyn piłkarskich. Jeśli chodzi natomiast o sztuki walki, jednocześnie udział może wziąć maksymalnie 5 osób.

Bary i kluby pozostają zamknięte

Puby, kluby i dyskoteki muszą pozostać zamknięte. Nie ma tu jeszcze żadnych zmian, ogłosił Herrmann. Bawaria chce zachować ostrożność.

Dwukrotnie większa liczba uczestników uroczystości także w branży gastronomicznej

Jeśli prywatne uroczystości, spotkania stowarzyszeń czy konferencje odbywają się w placówkach gastronomicznych, to tu również obowiązuje nowa podwójna maksymalna liczba uczestników.

Brak harmonogramu dla karczm i klubów

Herrmann nie przedstawił żadnego konkretnego harmonogramu dla barów, klubów i dyskotek. Minister gospodarki Hubert Aiwanger obiecał rozwiązanie dla karczm do początku lipca, ale spotkał się z oporem premiera Södera. W karczmach występuje szereg czynników, które są problematyczne: ciasnota, alkohol i problemy z wentylacją w małym pomieszczeniu. Jak dodaje: „Dlatego jesteśmy bardzo powściągliwi”.

Brak zmian w przypadku wydarzeń kulturalnych

Według Herrmanna, maksymalna liczba osób odwiedzających wydarzenia kulturalne (100 w pomieszczeniu i 200 na zewnątrz) pozostaje na razie bez zmian.

Źródło: www.br.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x