Kobiety w Niemczech żądają więcej praw w Kościele oraz wyjaśnienia przestępstw jego urzędników!

1
775

W Niemczech wystartowała gólnokrajowa kampania na rzecz praw kobiet w Kościele Katolickim. Rozpoczęła ją msza święta w Münster. Pod hasłem „Maria 2.0” inicjatorzy wzywają kobiety, ale także mężczyzn z całego kraju, aby przez tydzień nie wchodzili do kościołów oraz w tym okresie zrezygnowali z prac społecznych na rzecz Kościoła.

Protest skierowany jest przeciwko strukturom władzy w Kościele i tuszowaniu wykorzystywania seksualnego przez jego urzędników. Oprócz dostępu kobiet do wszystkich urzędów kościelnych, inicjatorzy akcji wzywają m.in. do zniesienia obowiązkowego celibatu i kompleksowego wyjaśnienia przypadków nadużyć w Kościele.

Trudno oszacować, ile osób weźmie udział w tygodniowym „strajku kościelnym”, powiedziała współinicjatorka Lisa Kötter. Jednak setki grup, po częsci całe zgromadzenia kościelne, w tym berlińskie, hamburskie i freiburskie, okazały solidarność z ruchem.

Biskup: „Niecierpliwość wielu kobiet musi zostać zauważona.”

Biskup Franz-Josef Bode z Osnabrück wspiera ruch „Maria 2.0”. „Myślę, że ta akcja jest dobra dla wysłania sygnału dla większego udziału kobiet w Kościele katolickim”, powiedział Bode, który jest również przewodniczącym Komisji Kobiet na Konferencji Biskupów Niemieckich, protestanckiej służby prasowej.

Za „Maria 2.0” nie stoi żadna grupa, lecz chodzi o ruch kobiecy, który rozwinął się w Zgromadzeniu Świętego Krzyża w Münster. Jest on wspierany przez dwa duże katolickie stowarzyszenia kobiet KDFB i KFD.

źródło: tagesschau.de • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).


 • Praca w Niemczech

  1
  Dodaj komentarz

  avatar
  1 Ilość komentarzy
  0 Ilość odpowiedzi do komentarzy
  0 Obserwujący
   
  Najpopularniejszy komentarz
  Najwięcej odpowiedzi
  1 Komentujący
  Starszy jego mość Ostatnio skomentowali
    Obserwuj  
  najnowszy najstarszy najpopularniejszy
  Powiadom o
  Starszy jego mość
  Gość
  Starszy jego mość

  Tym durnym szkopom ich „ponad wszystko” całkowicie już rozum odebrało. Kobieta tu na ziemii ma jeden wzór do naśladowania pokorną Najświetszą Przeczystą Maryję Pannę. A nie celebrytki rozpychające się łokciami bo mi się to czy tamto należy.

  Tam, w niemczech potrzebni są teraz misjonarze aby zbudować Nowy Kościół na starych wartościach, innymi słowy NAWRÓCENIE jest potrzebne.