Kinderzuschlag, Kindergeld oraz kwota wolna od podatku wzrosną od 1 stycznia 2017

0
3388

Zgodnie z informacjami podanymi przez niemiecki dziennik „Bild” CDU, CSU oraz SPD doszły do porozumienia w sprawie podwyżki stawek świadczeń socjalnych na rok 2017.

Tym samym Kinderzuschlag wzrośnie o 10 euro i będzie wynosił 170 euro miesięcznie. Podwyżka Kindergeld nie będzie tak znaczna i wyniesie jedynie 2 euro.

W kwesti podatków podniesieniu ulegnie kwota wolna od podatku. W roku 2018 ma ona wynieść bowiem 9.000 euro dla osób samotnych (aktualnie 8.652 euro). Kwota na dzieci ma natomiast wzrosnąć o 180 euro i wyniesie tym samym 4.788 euro (dotychczas 4.608 euro).

Zmiany nie są jeszcze oficjalne, bowiem komisja koalicyjna (Koalitionsauschuss) będzie obradować dzisiaj (06.10.2016) nad projektem ustawy. Jeśli wszystko pójdzie jednak zgodnie z planem, to ustawa wejdzie w życie wraz z nowym rokiem.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika