Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Kilku niemieckich lekarzy jest przeciwnych kolejnemu lockdownowi i liczy na odpowiedzialność obywateli

  Praca w Niemczech

  Kanclerz Angela Merkel (66, CDU) zamierza podjąć bezlitosne działania: Zgodnie z projektem uchwały (pisaliśmy o tym tutaj) kanclerz chce wprowadzić w Niemczech lockdown (aktualnie trwa jeszcze konferencja polityków, oficjalne informacje już niebawem na naszym portlau!).

  Ograniczenia w kontaktach, zakaz podróży turystycznych, zamknięcie pubów, restauracji, teatrów, kin, klubów fitness, muzeów – wszystko to jest niestety bardzo możliwe.

  Spadek liczby zarażeń koronawirusem jest pilnym zadaniem politycznym, “ale nie za wszelką cenę”, domagają się wirusolodzy prof. Hendrik Streeck, prof. Jonas Schmidt-Chanasit i szef lekarzy posiadających umowę z kasą chorych dr Andreas Gassen.

  Dr Andreas Gassen przeciwny wprowadzaniu w Niemczech lockdownu

  “Wprowadzenie lockdownu nie jest ani ukierunkowane na cel, ani wykonalne”, powiedział Gassen. Lekarz podkreślił, że nie można wpędzić całego kraju “w swego rodzaju sztuczną śpiączkę” na tygodnie i miesiące, szczególnie w obliczu trwałych szkód dla społeczeństwa, kultury i gospodarki. Powiedział, że konieczne są ukierunkowane środki ograniczające rozprzestrzenianie się choroby. Zasadnicze znaczenie dla pomyślnej walki z koronawirusem ma współpraca ludności, na przykład w zakresie zasad dotyczących odległości i masek.

  Lekarze chcą fundamentalnie zmienić strategię walki z koronawirusem: Zalecają oni odejście od analizowania liczby nowych zakażeń i ustalania osób kontaktowych i pójście w kierunku nowych kluczowych danych liczbowych i skupienie się na grupach ryzyka.

  “Musimy być przygotowani na maraton”, dodaje Streeck. Walka z wirusem nie jest biegiem na krótkim dystansie”.

  “Primum nihil nocere”

  “Primum nihil nocere” (“najpierw nie szkodzić”) to podstawowa zasada lekarska. Jednak radykalne środki mające na celu powstrzymanie epidemii koronawirusa w Niemczech spowodowały szkody uboczne.

  Wspomniani na początku lekarze wymieniają odłożone w czasie leczenie, skutki uboczne u dzieci i młodzieży wynikające z izolacji społecznej i niekorzystnej sytuacji edukacyjnej, zapaść gospodarczą, zagrożenie dla instytucji kulturalnych i wzrastającą nierównowagę społeczną.

  Powstrzymanie pandemii musi działać bez wyrządzania nowych szkód gdzie indziej!

  Lekarze żadają, aby powstrzymanie pandemii miało miejsce bez wyrządzania nowych szkód gdzie indziej. Gassen powiedział, że aby zachęcić ludność do współpracy, należy “polegać na przykazaniach, a nie przede wszystkim na zakazach”.

  1. Ochrona osób starszych, a nie ich prześladowanie

  W maju rząd niemiecki ustalił krytyczny próg 50 przypadków koronawirusa na 100.000 mieszkańców w ciągu jednego tygodnia.

  “Ta wartość nie ma żadnych podstaw naukowych”, krytykują lekarze. Wzywają oni do przesunięcia punktu ciężkości z nacisku na śledzenie na skuteczną ochronę grup ryzyka. Należy za wszelką cenę zapobiegać izolacji tych osób.

  Na przykład, osoby odwiedzające domy starców, domy opieki i szpitale nie powinny być wpuszczane do momentu, gdy szybki test antygenowy w będzie negatywny – i to tylko z maską FFP2. Ponadto, powinna zostać ustanowiona i promowana przez władze lokalne pomoc sąsiedzka.

  2. Nowe kluczowe dane dla regionalnego “systemu sygnalizacji świetlnej”

  Instytut Roberta Kocha zgłosił 14 964 nowych infekcji w ciągu jednego dnia w środę – stanowi to rekord nowych zarażeń koronawirusem w Niemczech! Ta liczba nie mówi jednak nic o tym, co to oznacza dla opieki medycznej w regionie.

  Ma się to zmienić wraz z wprowadzeniem regionalnego “systemu sygnalizacji świetlnej”:

  “Bardziej ukierunkowana na cel i decydująca jest ocena wskaźników, które dostarczają krótkoterminowych informacji o sytuacji zagrożenia dla grup ryzyka o potencjalnie poważnym postępie choroby i wskazujące na wczesnym etapie, że system opieki zdrowotnej jest przeciążony COVID-19”, powiedział Streeck, Schmidt-Chanasit i Gassen.

  Podstawę powinny stanowić wszystkie istotne kluczowe dane liczbowe, takie jak wskaźniki zakażeń, liczba przeprowadzonych testów, możliwości leczenia szpitalnego i intensywnej terapii w danym regionie.

  Cel: “Korzystając z tego systemu sygnalizacji świetlnej, politycy mogą następnie jasno komunikować, jak wygląda obecna sytuacja w danym regionie, jakich zmian należy się spodziewać i jakie środki należy podjąć, aby na nie zareagować”, mówią lekarze, mając nadzieję, że doprowadzi to do jednej rzeczy przede wszystkim: akceptacji przez obywateli.

  3. Osobista odpowiedzialność każdego obywatela

  “Gdy tylko okaże się, że przepisy są sprzeczne, nielogiczne, a tym samym niezrozumiałe dla jednostki, lub zostaną uchylone przez sądy, pojawia się problem akceptacji i wiarygodności”, wyjaśniają eksperci.

  Lekarze ostrzegają: “Moglibysmy stracic tych, których pilnie potrzebujemy jako sprzymierzenców w walce z wirusem!”.

  W związku z tym lekarze wzywają polityków do stawiania na przykazania i współpracę z obywatelami, a nie wydawanie zakazów dla ludności. Samoodpowiedzialne śledzenie kontaktów we współpracy z obywatelami mogłoby działać lepiej i w bardziej ukierunkowany sposób oraz odciążyć organy opieki zdrowotnej.

  Streeck, Schmidt-Chanasit i Gassen napominają: “Musimy zdać sobie z tego sprawę: Ten wirus będzie z nami przez następne kilka lat. Nawet szczepionka będzie tylko jednym ze środków do walki z pandemią.” Dlatego długofalowa strategia życia z wirusem musi być wspierana przez samą ludność.

  źródło: www.bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x