Jest zielone światło dla gastronomii na świeżym powietrzu w Szlezwiku-Holsztynie. Warunek: wskaźnik zapadalności na COVID-19 poniżej 100

Po niemal półrocznej przerwie kawiarnie, restauracje i puby, przynajmniej w niektórych częściach Szlezwika-Holsztynu, będą mogły ponownie przyjmować gości. Poinformował o tym w środę po południu w Kilonii Daniel Günther (CDU).

Warunkiem jest, aby liczba nowych zakażeń koronawirusem na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni w powiatach i miastach na prawach powiatu utrzymywała się na stabilnym poziomie poniżej 100. Jeśli wymóg ten będzie spełniony, lokale gastronomiczne z ogródkami będą mogły być ponownie otwarte od najbliższego poniedziałku. Już wiadomo, że w powiecie Segeberg punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu na razie pozostaną zamknięte. Z kolei jeśli chodzi o powiat Pinneberg i miasto Neumünster, wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Maski medyczne i ograniczenia dotyczące liczby osób

Jednym z wymogów jest to, że restauratorzy muszą zapewnić możliwość śledzenia kontaktów osób zakażonych. Obecnie istnieje kilka aplikacji do tego celu, które mogą zastąpić zeszłoroczne śledzenie dokonywane w formie tradycyjnej (listy gości). Ponadto w spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób z dwóch gospodarstw domowych (nie wlicza się dzieci poniżej 14. roku życia). Należy też nosić maskę FFP2 lub maskę medyczną (nie obowiązuje osób siedzących przy stole). Przed udaniem się do lokalu gastronomicznego obsługującego gości na świeżym powietrzu nie trzeba poddawać się testom na koronawirusa. Zaleca się jednak przeprowadzenie szybkiego lub domowego testu, podkreślił minister turystyki Szlezwika-Holsztynu Bernd Buchholz (FDP).

Handel detaliczny i placówki dziennej opieki nad dziećmi: prawie bez zmian

Jeśli chodzi o handel detaliczny, sytuacja w przyszłym tygodniu pozostanie bez zmian: przy wskaźniku zachorowalności od 50 do 100 będzie możliwość dokonania zakupów w systemie Click and Meet umożliwiającym śledzenie kontaktów osób zakażonych. Od poniedziałku dotyczy to Kilonii, Lubeki, Flensburga, Neumünster oraz powiatów Stormarn, Herzogtum Lauenburg, Steinburg i Pinneberg (z wyjątkiem wyspy Helgoland). Jeżeli natomiast wskaźnik zapadalności na COVID-19 będzie utrzymywał się na poziomie 100 i powyżej, dopuszczalny będzie jedynie odbiór zamówionych artykułów (nie odnosi się to do sklepów oferujących produkty codziennego użytku). Dotyczy to powiatu Segeberg, w którym wartość współczynnika zachorowalności wyniosła w środę 123,0. Oznacza to między innymi, że w powiecie Segeberg w prywatnych spotkaniach mogą uczestniczyć osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym i tylko jedna osoba spoza niego. Nie dotyczy to dzieci poniżej 14. roku życia.

Dotychczasowe regulacje dotyczące placówek dziennej opieki, żłobków i świetlic szkolnych w Szlezwiku-Holsztynie pozostają w mocy. Jedynym wyjątkiem jest Flensburg, gdzie nastąpi wznowienie regularnej pracy w ograniczonym zakresie.

Źródło: www.ndr.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x