Więcej
  Strona główna Wiadomości z Niemiec Aktualności Huragany „Dragi” i „Eberhard” szaleją nad Niemcami i powodują szkody!

  Huragany „Dragi” i „Eberhard” szaleją nad Niemcami i powodują szkody!

  Huragany „Dragi” i „Eberhard” szaleją nad Niemcami i powodują szkody!

  Huragany „Dragi” i „Eberhard” popsuły weekend mieszkańcom prawie całych Niemiec. Meteorolodzy Niemieckiej Służby Meteorologicznej (DWD) ostrzegają przed burzami i podmuchami silnych wiatrów w kilku krajach związkowych.

  Setki interwencji policji i straży pożarnej w NRW

  W NORDRHEIN-WESTFALEN policja i straż pożarna wyjechały na setki interwencji. Na lotnisku Kolonia/Bonn z powodu silnych podmuchów dwa samoloty musiały wystartować i udać się na inne lotnisko. W Bochum i Dinslaken drzewa przewróciły się na zaparkowane przy drodze samochody, w Bonn wywracające się drzewo oparło się o dom, a w Münsterland podmuchy wiatru zerwały dach domu. Na A40 koło Bochum, drzewo rozbiło się o drogę i spowodowało korki.

  Deutsche Bahn tymczasowo zatrzymała ruch dalekobieżny oraz część ruchu regionalnego i S-Bahn w NRW. Dotknięte zostały dalekobieżne trasy z Nadrenii Północnej-Westfalii do Hamburga, Hanoweru, Kassel-Wilhelmshöhe i Frankfurtu nad Menem. Pociągi międzynarodowe do Belgii i Holandii zostały całkowicie odwołane.

  Utrudnienie kolejowe również w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii

  Spodziewano się, że z powodu niskiego poziomu sztormu ucierpią również koleje w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii. Ze względów bezpieczeństwa firma Länderbahn poleciła swoim lokomotywowcom w rejonach sztormowych w Bawarii i Saksonii zwolnienie tempa.

  Niemiecka służba meteorologiczna wydała drugi co do intensywności stopień ostrzeżenia przed huraganem dla dużych obszarów kraju. Huragan „Eberhard” przeleciał przez Nadrenię Północną-Westfalię z siłą wiatru 11, a w niektórych częściach landu nawet z siłą wiatru 12, ogłosiła DWD w niedzielne popołudnie. Meteorolodzy ostrzegali, że ludzie nie powinni wychodzić na zewnątrz.

  Niedersachsen i Hessen

  Również w NIEDERSACHSEN i HESSEN linie kolejowe i drogi zostały zamknięte z powodu zwalonych drzew, jak donosi policja.

  W pobliżu Northeim zamknięto drogę powiatową. W Bitburgu burza częściowo zerwała dach ratusza. We Frankfurcie nad Menem drzewo spadło na dom, ale na szczęscie nikt nie został ranny. W RHEINLAND-PFALZ koło Trewiru drzewo rozbiło się na jadącym samochodzie. Kierowca wyszedł z teog bez szwanku – bariera ochronna przy drodze złagodziła upadek drzewa.

  W BADEN-WÜRTTEMBERG i części BAYERN wiało z prędkością nawet do 110 km/h

  W BADEN-WÜRTTEMBERG i części BAYERN, DWD ostrzegał w dzisiejsze popołudnie przed huraganowymi podmuchami o prędkości wiatru na nizinach do 110 kilometrów na godzinę. Na Feldbergu mierzono nawet prędkości do 150 km/h.

  W Stuttgarcie wiatr wysadził z dachu duży kawałek blachy. Rozbił się o trzy samochody. W Weil der Stadt groziło wyburzenie przez burzę rusztowania. Dla zachowania ostrożności straż pożarna zdemontowała go jako środek ostrożności. W niektórych miejscach burzy towarzyszyły obfite opady deszczu, a linia śniegu opadła do 400 metrów. W przypadku Allgäu, prognoza DWD przewiduje opady powyżej 50 litrów na metr kwadratowy lokalnie do poniedziałku rano.

  Mecz drugiej ligi pomiędzy Greutherem Fürthem a Dynamem Drezno został ze względów bezpieczństwa odwołany. Zostało to ogłoszone przez kluby i policję około dwóch godzin przed planowanym pierwszym gwizdkiem w niedzielne popołudnie. We Frankonii spodziewano się silnych podmuchów huraganowych.

  Sachsen

  W SACHSEN przewoźnik kolejowy Länderbahn poinstruował swoich maszynistów, aby zwolnili prędkość. W zależności od sytuacji zagrożenia nie wyklucza się przerwania ruchu, zapowiedziały kraje związkowe, które obsługują również linie kolejowe w sąsiedniej Bawarii.

  źródło: t-online.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x