Więcej

  Hesja: Supermarkety mają prawo wykluczyć osoby niezaszczepione!

  polski supermarket w Niemczech

  W Hesji wszyscy sprzedawcy detaliczni aż po supermarkety mogą teraz sami decydować, czy zastosują zasadę 3G (zaszczepiony, przetestowany, wyleczony) czy zasadę 2G – do tej pory w stosunku do supermarketów nie stosowano żadnych ograniczeń dostępu, aby zapewnić wszystkim podstawowe zaopatrzenie.

  Urząd Kanclerski Hesji potwierdził w rozmowie z BILD, że „model opcji 2G” dotyczy również sprzedawców detalicznych artykułów spożywczych.

  Oznacza to, że supermarkety w Hesji mogą teraz zakazać kupowania żywności osobom nieszczepionym i zezwolić na kupno żywności jedynie osobom zaszczepionym i wyleczonym. W skrajnych przypadkach osoby nieszczepione musiałyby szukać sposobów na zdobycie żywności, wysyłać przyjaciół lub krewnych na zakupy – lub zaszczepić się mimo wszystko.

  Rząd Hesji ma nadzieję, że sklepy codziennego zapotrzebowania nie będą korzystać z tej reguły

  Najwyraźniej rząd kraju związkowego sam wie, jak dramatyczne byłyby skutki wprowadzenia reżimu 2G w supermarketach – i ma nadzieję, że sklepy nie wprowadzą go w życie.

  „Zakładamy, że ta opcja będzie raczej wykorzystywana tylko w poszczególne dni i że sklepy codziennego zaopatrzenia nie będą z niej korzystać”, powiedział minister przewodniczący Volker Bouffier (69, CDU). „Ale oznacza to również, że w przypadku niestosowania 2G nadal będą obowiązywać wymagania dotyczące odległości i masek”.

  W kulturze, gastronomii i branży eventowej możliwość 2G istnieje już od jakiegoś czasu. A nawet się do tego zachęca: Ci, którzy wpuszczają do swoich pomieszczeń lub sklepów wyłącznie osoby zaszczepione i wyleczone, mogą odstąpić od wymogu zachowania odległości i maski.

  Nowe przepisy koronawirusowe w Hesji przewidują również zniesienie w domach spokojnej starości i domach opieki automatycznego zakaz wstępu do całego obiektu w przypadku pojedynczego przypadku zakażenia.

  Regularne testy na koronawirusa dla nieszczepionego personelu szpitali

  Oprócz tego nowe rozporządzenie mówi, iż nieszczepiony personel szpitala musi być testowany dwa razy w tygodniu na obecność koronawirusa. W szkołach obowiązuje zasada: maska w ławce i codzienne testy natychmiast po uzyskaniu pozytywnego wyniku szybkiego testu, na przykład u innego ucznia – a nie dopiero po potwierdzeniu bardziej precyzyjnym testem PCR.

  W związku z zakończeniem bezpłatnych testów na koronawirusa, Bouffier zaapelował do wielu obywateli o zaszczepienie się przeciwko wirusowi: Jak dotąd Hesja dobrze przeszła przez jesień, powiedział. „Niemniej jednak, nie możemy stać się nieostrożni. Największą ochronę zapewniają szczepienia. I to jeszcze w sposób nieskomplikowany, niebiurokratyczny i bezpłatny”.

  źródło: www.bild.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  6 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta

  Tak jest historia sie powtarza… Kiedys byly napisy…
  TYLKO DLA NIEMCOW 🤮🤮🤮🤮

  Tomek

  Niechże jedna kasjerka stoi przy wejściu i każdemu niezaszczepionemu kulkę w głowę pakuje ze szmajzera. Kiedyś naziści się nie pier…lili, teraz są tolerancyjni

  Last edited 1 miesiąc temu by Tomek
  Darro

  I TAK WLASNIE OKRESLA SIE W DE DOBEOWOLNE SZCZEPIENIA, JAK TAK BEDZIE POJDE DO ADWOKADA SKARZYC A POWODEM BEDZIE GLODZENIE OBYWATELA I SKAZYWANOA GO I JEGO RODZINY NA PIWOLNA SMIERC, I POJDE Z TYK AKTEM CHOCBY DO BRUKSELI, BEDE SKARZYL IRZADAL ODSZKODOWANZA UTRATE ZDROWIA Z POWODU GLODU. WIDZE ZE HESJA ROBI ZE SWOJEGO LANDU OBOZY KONCENRACYJNE NEKAJAC LUDZI I SKAZUJAC NA POQOLNA SMIERC GLODOWA. TO JEST JUZ GORZEJ NIZ FASZYZM!!!!!!

  Jestem

  No to sklepikarze milej plajty zycze, a jak cos to pretensje do tego waszego spahna. Niemiaszki to zawsze lubowali sie w segregacji ludzkiej, zastraszaniu i gnebieniu. Co kraj to obyczaj:)))

  xyz

  Jeśli jakiś supermarket nie wpuści mnie do sklepu w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych to się ku*** spotkamy w SĄDZIEll

  Marek

  Jeśli sklepy spożywcze będą tylko dla zaszczepionych, to niezaszczepieni będą napadać na ludzi z zakupami w drodze do domu i kraść im zakupy.
  Tak będzie… kradzieże i rozboje. Rząd myśli, że ludzie myślą tak jak Niemcy, tylko na wprost, ale tak nie jest, ludzie widzą też prawo i lewo i nie będą się zachowywać tak jak przewidują, włączy się instynkt zwierzęcy, walka o przetrwanie.

  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  6
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x