fbpx
30.03.2020

Wszczęcie postępowania karnego w sprawie uchylania się od opodatkowania

Strona główna Fora Kupno i rejestracja samochodu w Niemczech Wszczęcie postępowania karnego w sprawie uchylania się od opodatkowania

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    A_Grecka
    Participant

Dzień dobry,

Jak w temacie otrzymałam taki właśnie list na adres zameldowania w Polsce. Opowiem po krótce o co w ogóle chodzi.
    Mieszkałam 1,5 roku w Niemczech i miałam ze sobą samochód na polskich blachach, słyszałam że po roku płaci się podatek, ale jakoś nie zainteresowałam się głębiej temate, po mniej wiecej roku dostałam na niemiecki adres list z Zollu, w którym oznajmili mi że moje auto zostało opodatkowane i proszą o przelew 162e. Nie dyskutowałam z nimi, zapłaciłam 162e, za rok wstecz i rok w przód.
    Po upływie 1,5 roku opłaconego podatku sprzedałam auto i wyprowadziłam się z Niemiec do Polski.
    Wysłałam do Zollu umowę sprzedaży samochodu, żeby wiedzieli że moga go ze swojej bazy usunac. Odpisali mi ze ten dokument nie jest dla nich wiarygodny i ze potrzebuja potwierdzenie z polskiego wydzialu komunikacji..
    okej.. wybralam sie do dzialu komunikacji w PL i jedyne co otrzymalam to pieczatke na dokumencie sprzedazy, ze „wymeldowano” data i podpis.
    Ponownie wyslalam to do zollu i cisza az do wczoraj.
    Datowo tylko dodam ze koncem stycznia tego roku dostalam info o opodatkowaniu, poczatkiem lutego zaplacilam 162e, w maju tego roku sprzedalam auto i wyslalam im skan umowy z pieczatka.
    A wczoraj dostaje na adres zameldowania list polecony z zollu o temacie jak w temacie „Einleitung eines Steuerstrafverfahrens wegen Steuerhinterziehung Gewährung rechtlichen Gehörs”, w liscie napisali ze podejrzewaja mnie o przestepstwo uchylenia sie od opodatkowania i ze mam „ujawnic swoje dane” i im odeslac razem z wyjasnieniem tego zarzutu. No szczeka mi opadla, za co? zaplacilam, auto sprzedane, ja juz nie mam nawet meldunku w niemczech i nagle cos takiego.

Czy ktos sie z czyms takim spotkal?

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.