fbpx
10.04.2020

samochód na Polskich tablicach

Strona główna Fora Kupno i rejestracja samochodu w Niemczech samochód na Polskich tablicach

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    taka kobieta
    Participant

Witam
    nie wiem czy w odpowiednim miejscu może powinnam w podatkach dodać temat mam nadzieję że ok …
    otóż od roku mieszkam w DE i zamierzam zostać tu na dłużej może,kilka lat .jeżdżę autem zarejestrowanym w Polsce na mnie właśnie niedawno dowiedziałam się że jeśli zostanę zatrzymana przez policję czeka mnie kara i nakaz opuszczenia auta z terenu Niemiec. w Związku z tym moje pytanie czy mogę opłacić tu jakiś podatek abym nie musiała przerejestrowywać auta ? jestem jego właścicielką od 10lat i nie chcę zmieniać teraz na inny więc jeśli jest taki podatek to może ktoś zna ile on wynosi rocznie moje auto to wv passat 2004r 1,8 diesel? z góry dziękuję za odpowiedź

Admin
    Keymaster

Witam, do roku czasu od momentu zgłoszenia pobytu (zameldowania) w Niemczech istnieje możliwość opłacenia podatku w urzędzie skarbowym (niem. Finanzamt) lub celnym (niem. Zollamt). Niestety nie wszystkie urzędy na to się zgadzają. Jeśli trafi Pani na upartego urzędnika, to być może nie uda się Pani tego załatwić. Jeśli okres pobytu w Niemczech wynosi dłużej niż rok, to samochód należy przerejestrować na niemieckie tablice. W tym celu należy wykonać kontrolę techniczną samochodu (TÜV), która kosztuje ponad 100 euro. Oprócz tego należy liczyć się z kosztami rejestracji (około 80 euro), ubezpiecznenia (na cenę składa się wiele czynników, najlepiej zapytać bezpośrednio w wybranej ubezpieczalni) oraz podatek drogowy, który w przypadku diesla jest wyższy niż np. samochodu w benzynie czy lpg. Pozdrawiam

taka kobieta
    Participant

ślicznie dziękuje za konkretną odpowiedź Panie Adamie pozdrawiam serdecznie

seba
    Participant

Witam, Mam podobny problem co Pani wyżej, tylko właścicielem samochodu którym się poruszam po terenie Niemiec jest zarejestrowane na mojego tatę, ja i mama jesteśmy współwłaścicielami. Co mam zrobić by legalnie oraz bez problemu poruszać się takim autem na terenie Niemiec. Jakie są ewentualnie koszta załatwienia takiej sprawy w przypadku diesla? Z góry dziękuję za pomoc.

Admin
    Keymaster

Witam, są dwie możliwości: albo opłacić podatek (patrz pierwsza odpowiedź) albo przerejestrować samochód. Powodzenia!

seba
    Participant

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź oraz pomoc. przyda się 🙂 dziękuje

Admin
    Keymaster
    karo416
    Participant

Witam mam podobny problem mieszkam w niemczech oraz tu pracuje czy majac współwłaściciel wpisanego w dowod rejestracyjny ktory mieszka w polsce mam obowiazek przerejestrowania auta na niemieckie tablice czy nie moge decydowac o aucie bo jest wspolwlasciciel mieszkajscy w polsce i spokojnie moge jezdzic na polskich tablicach?? I czy trzeba oplscic podatek drogowy?

Malacarna
    Participant

Też jestem ciekawa.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.