fbpx
09.04.2020

Problem z Podatkiem na Gewerbe

Strona główna Fora Pytania dotyczące Gewerby w Niemczech Problem z Podatkiem na Gewerbe

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    Pavlos
    Participant

Witam wszystkich forumowiczów !

Mam małą działalność od 2015 r moją księgowość prowadzi lokalne biuro podatkowe cieszące się dobra opinią . W 2016 r przekroczyłem 17.5 tys e i księgowa powiadomiła mnie ze jeśli w 2017 roku sytuacja się powtórzy to wejdę na Mwst.(VAT ) Moje rozliczenie za 2017 rok biuro zrobiło dopiero niedawno ,gdyż jak się tłumaczyli : Księgowa która się tym zajmowała odeszła z biura . Urząd skarbowy został powiadomiony i niby nie było problemu ,z rozliczenia za 2017 wynikało ze znów przekroczyłem 17.5 tys i księgowa poinformowała mnie ze będę musiał zapłacić podatek 19 proc od całego obrotu .Niedawno EBay na którym mam firmowe konto poprosił o zaświadczenie czy jestem płatnikiem mwst i poprosiłem o nie księgowa która zadzwoniła do US i wtedy dowiedziałem się ze obowiązek odprowadzenia mwst ciąży na mnie od 2017 roku ! Czyli również za cały 2018 i 2019 do tej pory . Dodam ze księgowość nie pobrała jeszcze ode mnie rachunków za 2018 ! No teraz kazali mi szybko przynieść . Nic z tego nie rozumiem ,jak mam zapłacić wstecz Mwst. za 2.5 roku od całości obrotów ?? Gdy nigdy nie wystawiałem

Faktur z Mwst. Czy można zażądać ode mnie tego pomimo ze nigdy nie zostałem poinformowany przez Urząd skarbowy o obowiązku odprowadzania Mwst. Również moje biuro rachunkowe twierdzi ze do dzisiaj nie dostało takiej decyzji . Nie mam pojęcia co teraz zrobić 😞 Myśle ze jakiś błąd popełniło moje biuro rachunkowe . Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuje .

Amelka
    Participant

Witam niestety nie uciekniesz od płacenia podatków a urzędy skarbowe w Niemczech nie spieszą się z wydawaniem decyzji , czekają około 5 lat żeby naliczyć wszystko i dowalają na maksa , miałam taką sytuację i moje dochody były dużo większe jak Twoje . Naciskaj na biuro i rób koszty na firmę z roku 2019 ,masz jeszcze 2 miesiące . Powodzenia

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.