fbpx
09.04.2020

Niemiecki zasiłek w Polsce

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    Martyna91
    Participant

Witam
    Kończę pracę w Niemczech i planuję na stałe wrócić do Polski. Chcę jednak zapisać się do bezrobocia i wnieść o zasiłek dla bezrobotnych. Wiem, że warunkiem przeniesienia zasiłku do Polski jest pobieranie go wcześniej przez miesiąc w Niemczech, jednak nie mam szansy zostać zameldowana w Niemczech i zaraz po ukończeniu pracy wyjeżdżam. Czy ktoś wie, czy jest szansa dostać zasiłek Niemiecki przebywając w Polsce? Z góry dziękuję i pozdrawiam

dupol1976
    Participant

witam musisz isc zarejestrowac sie do urzedu pracy w miescie do ktorego podlegasz i powiedziec ze przenosisz zasilek do polski dostaniesz papiery do wypelnienia i kolo tygodnia bedziesz czekal na odpowiedz i reszte papierow poczym dopytaj sie czy to sa wszystkie papiery ktore ci sa potrzebne bardzo jest to wazne zebys nadarmo nie przyjezdzal ,i wtedy idziesz do posredniaka w polsce tam juz ci wszystko powiedza najpierw dostaniesz na 3 miesiace pozniej musisz poinformowac urzad pracy w niemczech ze chcesz przedluzyc o nastepne 3 miesiace,najlepiej do konca zalatwienia sprawy z urzedem pracy siedziec w niemczech wiem to z doswiadczenia .
    Pozdrawiam.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.