fbpx
05.04.2020

Jazda pod wpływem

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    Dziki42
    Participant

Witam wszystkich.
    Na początku stycznia miałem nieprzyjemny incydent, a mianowicie zatrzymała mnie policja do kontroli. Po przebadaniu alkomatem oraz testerem na obecność thc i środków odurzających wyszedł test pozytywny na thc ( złapano mnie w poniedziałek o 8, dzień wcześniej zapaliłem 1 blanta ze szwagrem, miał urodziny i mnie namówił, teraz wiem ze za głupotę się płaci, ale do sedna…) po przewiezieniu na komendę wezwano lekarza, spisano protokół oraz zrobiono mi pobór krwi. Po całym zajściu wypuszczono mnie i zakazano prowadzić mi tego feralnego dnia. Jestem zawodowym kierowca, miałem busa pewnego towaru i chciałem wrócić do niego aby poczekać na 2 kierowcę. Tego dnia padał mocny deszcz wiec gdy doszedłem do busa byłem cały przemoczony, z racji tego, ze chciałem się ogrzać wsiadłem do busa i odpaliłem auto, nagle nie wiem skąd pojawiło się dwóch policjantów i kazano mi wysiąść z auta, wpierali mi ze chciałem jechać i ze przewiozą mnie do szpitala znow na badanie krwi. Zaprzeczyłem ale oni się uparli i powiedzieli ze jak się nie zgodzę to zmusza mnie siła i zawiozą na komendę wiec się zgodziłem. Zabrali mnie do szpitala i tam znów pobrano mi krew, zabrano kluczyki i wypuszczono, a ze przyjechał drugi kierowca to pojechałem od razu za nimi i odebrałem kluczyki razem z drugim kierowca.
    Niedawno dostałem 2 listy właśnie w tej sprawie. Pierwszy z godz 7 czyli gdy zostałem zatrzymany pierwszy raz oraz drugi z godz 10 gdy rzekomo próbowałem jechać po raz drugi. Na jednym jest ze mam zakaz prowadzenia pojazdów na miesiąc i 900 euro kary, na drugim ze mam zakaz prowadzenia pojazdów na miesiąc i 800 euro kary. Domyślam się ze te dwa listy to nie jest jedna sprawa tylko dwie i suma sumarum będę mieć zakaz prowadzenia pojazdów na 2 miesiące i 1700 euro kary. Moje pytanie brzmi- czy mogę się jakoś odwołać od tej drugiej sprawy? W przypadku pierwszej jestem w stanie ponieść konsekwencje za popełniony czyn zaś w drugiej sprawie czuje się poszkodowany i niechce być karany 2 razy za to samo przestępstwo. Czy jest jakaś możliwość abym mógł się odwołać jakoś od tej drugiej sprawy i jakie są realne szanse na powodzenie? Z góry dziekuje za pomoc.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.