fbpx
24.03.2020

Druk e106 a problem z adresem – czy będą jakieś konsekwencje

Strona główna Fora Opieka zdrowotna w Niemczech Druk e106 a problem z adresem – czy będą jakieś konsekwencje

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    kasiesia
    Participant

Witam,

1 lutego wyjeżdżam na stałe do Niemiec wraz z moją 3 miesieczną córeczką. Mam już tam mieszkanie (moja siostra odstępuje i ja wskakuję na jej miejsce). Z racji tego, że moje dziecko jest w trakcie szczepień i jest malutka warunkiem koniecznym do wyjazdu jest dla mnie posiadanie ciągłości opieki zdrowotnej. Wszystko wydaje się łatwe bo mamy w końcu druk E106. Jednakże dowiadując się jakie dokumenty mam złożyć pojawiła się u mnie wątpliwość. Otóż do wniosku o wydanie E106 muszę dołączyć kopię druku ZUS ZUA który ma złożyć mój pracodawca w którym to druku informuje ZUS o tym, że ja zmieniłam adres i mieszkam w Niemczech. Problem w tym, że ja fizycznie będę przebywała pod tym adresem w Niemczech od 1 lutego i wtedy też będę dopiero tam zameldowana. Czy mimo to mogę podać ten adres jako mój adres zamieszkania już teraz, żeby bez problemu wyrobić sobie e106 przed wyjazdem? Czy jednak narobię sobie problemów bo niemiecka AOK sobie sprawdzi, że wcale nie jestem tam jeszcze zameldowana? Nie wyobrażam sobie z kolei jechać do Niemiec, zameldować się i wrócić do Polski załatwiać papiery, tym bardziej, że tak jak pisałam wyżej zależy mi na ciągłości opieki zdrowotnej.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.