fbpx
30.03.2020

czy musze przerejestrowac auto ?

Strona główna Fora Kupno i rejestracja samochodu w Niemczech czy musze przerejestrowac auto ?

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    mishaelpl
    Participant

witam,

Jestem zameldowany w Polsce, gdzie przebywam glownie w weekendy w swoim domu z rodzina. Pracuje (zwykla umowa o prace) i jestem rowniez zameldowany w Niemczech gdzie spedzam czas glownie w tygodniu.

Planuje kupic samochod w niemczech posilkujac sie czesciowo korzystna pozyczka na samochod.

Zgodnie z prawem unijnym samochod powinienem miec zarejestrowany w Polsce (centrum interesow zyciowych), jednak bank udzielajacy mi pozyczki w niemczech na to nie pozwoli.

Jak tutaj mozna zakombinowac?

Z gory dzieki za rady.

marta2
    Participant

Mieszkając w Niemczech i poruszając się samochodem na polskich rejestracjach, musisz opłacać podatek jeżeli jesteś zameldowany na terenie Niemiec dłużej niż 12 miesięcy. Tu masz więcej info https://dojczland.info/jazda-na-polskich-tablicach-w-niemczech/ Bardziej opłacalne jest zarejestrowanie samochodu tutaj niż w Polsce. Musiałbyś mieć naprawde pecha by ktokolwiek w pl się tego dopatrzył, aczkolwiek w razie ewentualnej kontroli bardziej opłacalne dla twojego portfela jest rejestracja auta w Niemczech, ponieważ tutaj zaczęli coraz częściej kontrolować polskie blachy.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.