W wielu niemieckich landach już za chwilę rozpoczną się ferie wielkanocne. Poza tym, że będą to dni odpoczynku to jednocześnie też – korków drogowych. Według danych ADAC, utrudnienia na drogach spotkacie w całych Niemczech. Poniżej przedstawimy Wam, na jakich odcinkach możecie napotkać najwięcej problemów.

Godziny szczytu i wyjazdy na urlop

W wielu landach w Niemczech już w najbliższy weekend rozpoczną się ferie wielkanocne dla uczniów. W związku z tym należy się liczyć z korkami w kierunku południowym i w drodze na wybrzeże. Kierowcy powinni się zaopatrzyć w duże pokłady cierpliwości. Jak wynika z danych ADAC, należy się spodziewać, że przede wszystkim okolice Kolonii i Monachium będą całkowicie zakorkowane. Rzeczniczka ADAC dodaje, że ostatniego dnia szkoły ruch z pracy w godzinach szczytu połączy się z wyjazdami na urlop. W weekend ferie rozpoczną się między innymi w następujących landach: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Turyngia, Nadrenia Północna-Westfalia i Hesja. Jednak zdaniem ADAC nie powinno dojść do chaosu komunikacyjnego, gdzie całkowicie zakorkowane byłyby autostrady.

Utrudnienia związane z budowami

Należy dodać, że kolejnym problemem będą budowy – jest ich w całych Niemczech ok. 400 i mogą one mieć wpływ na dodatkowe utrudnienia na głównych drogach. Na południu kraju niektórzy narciarze zapewne wybiorą się jeszcze w Alpy. Dlatego należy liczyć się na autostradach w Austrii z utrudnieniami w ruchu (chodzi tu o Tauerautobahn i Brennerautobahn).

Gdzie można się spodziewać największych korków?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ADAC, na następujących autostradach możecie się spodziewać korków:

A1 Hamburg-Bremen-Münster-Dortmund;
A2 Hannover-Braunschweig-Berlin;
A3 Frankfurt-Würzburg-Nürnberg-Passau;
A4 Kirchheimer Dreieck-Erfurt-Dresden;
A5 Frankfurt-Karlsruhe-Basel;
A6 Mannheim-Heilbronn-Nürnberg;
A7 Flensburg-Hamburg oraz Würzburg-Ulm-Füssen/Reutte;
A8 Stuttgart-München-Salzburg;
A9 München-Nürnberg-Berlin;
A93 Inntaldreieck-Kufstein;
A95/B2 München- Garmisch-Partenkirchen;
A96 München-Lindau;
A99 Umfahrung München (objazd Monachium).

Źródło: faz.net

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika