Dzisiaj rusza nocne połączenie kolejowe Wiedeń-Bruksela ze stacjami m.in. w Kolonii i Frankfurcie!

0
1149

Podróż z Wiednia do Brukseli będzie teraz możliwa nocnym pociągiem. Umożliwią to Austriackie Koleje Federalne (ÖBB, Österreichische Bundesbahnen), które dzisiaj uruchomiły połączenie Wiedeń – Bruksela – z przystankami między innymi w Norymberdze, Frankfurcie nad Menem i Kolonii. Podczas premierowego wyjazdu w niedzielny wieczór (odjazd w Wiedniu o godz. 20:38) miejsce w pociągu zajęli również niektórzy parlamentarzyści UE. Drugi „nocny odrzutowiec”, jak nazywany jest pociąg, będzie kursował z Innsbrucka przez Monachium do Brukseli. Pociągi nocne będą w przyszłości kursować w każdą niedzielę i środę z Wiednia (20:38) i Innsbrucka (20:44) do Brukseli. Podróże powrotne mają miejsce dzień później. Przejazd z Wiednia lub Innsbrucka, w dwóch pociągach z miejscami do siedzenia, kuszetką i wagonami sypialnymi zajmą około 14 godzin.

Szefowie ÖBB i politycy UE na premierowym przejeździe

Między innymi szef ÖBB Andreas Matthä, niemiecka posłanka Anna Deparnay-Grunenberg (Zieloni) oraz liczni parlamentarzyści UE z Austrii chcieli wziąć udział w premierowej podróży. Othmar Karas (ÖVP), wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, z zadowoleniem przyjął informację o uruchomieniu nowego połączenia kolejowego, które ułatwi młodym ludziom dostęp do instytucji UE w Brukseli i jednocześnie przyczyni się do ochrony klimatu. Trzy lata temu ÖBB przejął obsługę nocnych pociągów Deutsche Bahn i oferuje połączenia z Berlinem, Hamburgiem, Zurychem lub Rzymem.

źródło: t-online.de  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).


  • Praca w Niemczech

    Dodaj komentarz

    avatar
      Obserwuj  
    Powiadom o