Dziś w miejscowości Bayreuth otwarty zostanie pierwszy w Niemczech Weihnachtmarkt. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00. Jednak otwarcie budek planowane jest już wcześniej, więc będzie można wypić pierwsze w tym sezonie grzane wino. Dla odważnych, którzy przyjdą ubrani w odzież kąpielową przewidziane są niespodzianki.

Niemiecka faktura po polsku

Na Facebooku utworzono specjalne wydarzenie dotyczące otwarcia jarmarku – swoją obecność potwierdziły 574 osoby, a ponad 7.500 osób jest zainteresowanych.

Odrobinę za wcześnie?

Do zimy jeszcze co prawda daleko, ale to nie powstrzymało organizatorów przed otwarciem jarmarku bożonarodzeniowego w Bayreuth: „Rozpoczynając Weihnachtsmarkt 17 października będziemy na pewno pierwsi w Niemczech i pewnie też w Europie”.

Goście w kostiumach czy spodenkach kąpielowych mogą wygrać nagrody

Mamy wyjątkowo ciepły październik, jest 18 stopni oraz słońce i chmury. Dlatego organizatorzy wymyślili coś wyjątkowego. Każdy, kto przyjdzie dziś na otwarcie w odzieży kąpielowej, może wygrać rewelacyjne nagrody. Niestety nie chcieli zdradzić szczegółów.

Jarmark bożonarodzeniowy w Bayreuth istnieje już od 2004 roku i odwiedza go średnio ponad 120.000 gości w ciągu sezonu.

16 najpięknieszych niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych

Jeśli uwielbiacie atmosferę niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych, to koniecznie musicie przeczytać: 16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

Źródło: www.tz.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika