Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Drugi dzień z rzędu w Niemczech ponad 11 000 zarażeń koronawirusem

  Praca w Niemczech

  Drugi dzień z rzędu liczba nowych zakażeń koronawirusem osiągnęła w Niemczech ponad 11 000 (chodzi o 21.10. oraz 22.10.). Prezydent Międzynarodowego Zrzeszenia Lekarzy Montgomery ostrzega przed dalszym ich wzrostem i ostrzega przed drugim “lockdownem”.

  Według Instytutu Roberta Kocha, organy służb zdrowia w Niemczech zgłosiły w ciągu jednego dnia 11 242 nowych infekcji koronawirusem. To nieco mniej niż rekordowe do tej pory 11 287 nowych przypadków zarażeń koronawirusem, które zgłoszono w dniu poprzednim i jest znacznie wyższa niż 7334 nowych zakażeń zgłoszonych w piątek ubiegłego tygodnia.

  Wyższe liczby spowodowane większą ilością przeprowadzanych testów na koronawirusa

  Obecne dane liczbowe są zatem wyższe niż dane z wiosny, ale tylko w ograniczonym zakresie można je porównać, ponieważ obecnie przeprowadza się znacznie więcej testów na koronawirusa – a tym samym wykrywa się więcej zakażeń. Według ekspertów, ze względu na czas, jaki upłynął między zakażeniem, badaniem, wynikami i sprawozdawczością, nowo zgłoszone infekcje wskazują na to, jak silny był wirus w społeczeństwie około tygodnia temu. W związku z tym potrzeba czasu, aby środki polityczne znalazły odzwierciedlenie w danych liczbowych zawartych w sprawozdaniu.

  310 200 osób w Niemczech do tej pory wyzdrowiało

  Według RKI, od początku kryzysu wywołanego koronawirusem co najmniej 403 291 osób w Niemczech zostało już zakażonych wirusem. Liczba zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem wynosi w Niemczech do tej pory 9954, czyli o 49 więcej niż dzień wcześniej. RKI szacuje, że obecnie około 310.200 zakażonych koronawirusem udało się wyzdrowieć.

  Montgotmer: “Lockdown” może być konieczny

  Prezydent Międzynarodowego Zrzeszenia Lekarzy Frank Ulrich Montgomery, powiedział redaktorom dziennika “Rheinische Post”, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli, gdy tylko liczba nowych zakażeń dziennie wzrośnie do 20.000 – ponieważ łańcuchów zakażeń nie będzie się wtedy już dało prześledzić: “Wtedy grozi nam drugie lockdown, ponieważ wirusa nie da się powstrzymać w żaden inny sposób.”

  Montgomery wyraził również opinię, że nie ma co liczyć na szybkie zakończenie pandemii. “Będziemy musieli żyć z wirusem i zajmować się nim przez lata. Zachowajcie dystans, myjcie ręce, załóżcie maski”, powiedział.

  Teichert: Problemy, ale bez utraty kontroli

  Szef Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy Teichert, zapewnia jednak, że walka z koronaawirusem w Niemczech jest nadal pod kontrolą. “Nie wierzę, że jesteśmy w punkcie, w którym straciliśmy kontrolę”, powiedziała w niemieckich wiadomościach. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, z pewnością istnieje problem, “że nie jesteśmy już w stanie nadążyć za sytuacją kadrową”, powiedział Teichert. “Ale jeszcze nie jest tak, że nie panujemy już nad sytuacją.”

  źródło: www.tagesschau.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x